Slovenská informačná služba (SIS) v minulom roku nezaznamenala bezprostrednú hrozbu teroristického útoku voči Slovensku, ani voči jeho občanom či záujmom v zahraničí. Rovnako nezískala poznatky o zapojení občanov SR, respektíve cudzincov s nejakou formou pobytu na Slovensku do teroristických aktivít. Uvádza sa v Správe o činnosti SIS za minulý rok, ktorú prezentoval jej riaditeľ Ján Valko pred členmi parlamentného výboru na kontrolu činnosti SIS a následne sa o nej rokovalo aj v pléne Národnej rady SR.
V minulom roku slovenská tajná služba prioritne zamerala spravodajskú pozornosť na monitorovanie a vyhodnocovanie teroristických rizík pre EÚ v kontexte výrazného nárastu teroristických útokov a teroristických hrozieb voči Západu zo strany islamistických radikálov, najmä džihádistickej organizácie Dáiš (takzvaný Islamský štát). Služba poskytla domácim externým príjemcom hodnotenia súvisiace s útokmi na redakciu Charlie Hebdo a predajňu kóšer potravín v Paríži v januári 2015, s útokom na kaviareň a židovské múzeum v Dánsku vo februári 2015, s útokom na západných turistov v Národnom múzeu Bardo v Tunise v marci 2015, s útokom na západných turistov v hotelovom rezorte v Tunisku v júni 2015, s útokom vo vlaku medzi Amsterdamom a Parížom z augusta 2015, s útokom na ruské lietadlo z októbra 2015 v Egypte a so simultánnymi teroristickými útokmi v Paríži z novembra 2015. Uvádza sa oddnes ďalej na webovej stránke SIS.
V súvislosti s vyššie uvedenými udalosťami SIS v minulom roku analyzovala možné teroristické riziká pre SR a reakcie rizikovej časti cudzineckej komunity žijúcej v SR na ne. Väčšina z úspešne realizovaných útokov v západných krajinách bola inšpirovaná militantnými úspechmi Dáiš a jej intenzívnou mediálnou propagandou, ktorá našla odozvu vo forme násilných aktivít u svojich sympatizantov v západnom svete. V priebehu roka 2015 preto priebežne informovala externých príjemcov zo zákona o trendoch mediálnej propagandy Dáiš a jej dosahu na rizikovú komunitu cudzincov žijúcich SR.