Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Bratislavčan Roman vyrába kefky, ktoré z vás urobia lepšieho človeka: Zistíte, z čoho sú, pochopíte!

Bratislavčan Roman vyrába kefky, ktoré z vás urobia lepšieho človeka: Zistíte, z čoho sú, pochopíte!

Zdroj: anc

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Mladý Bratislavčan Roman Kovács (25) prišiel na trh s revolučnou zubnou kefkou. Je vyrobená z bambusového dreva a celá recyklovateľná.

Nevyrába ju na Slovensku, ale hľadal čo najekologickejšiu možnosť a tú našiel až v ďalekej Číne, odkiaľ mu kefky podľa jeho predstáv posielajú loďou. Najnovší model si vyrobil na 3D tlačiarni.

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Tieto kefky sú úplne iné ako ostatné! Bratislavčan Roman prezradil, čo všetko sa skrýva za ich výrobou

    Mladý podnikateľ Roman Kovács (25) sa už roky venuje ekologickým produktom. Rozhodol sa vyrobiť kefku, ktorá neničí prostredie. „Na nápad som prišiel úplnou náhodou. Mojou prioritou je pomáhať ľudom a nášmu okoliu, prírode. Pretože ľudia veľa rozprávajú, ale malo robia. Tak som chcel vymyslieť niečo funkčné. Eko kefka sa stará o zdravie ľudí, čistí okolie aj dušu a stará sa sama o seba,“ povedal o nápade zakladateľ Eco Heartu Roman Kovács.

    Na kefke nie je ani kúsok plastu. „Je vyrobená z bambusového dreva, ručne opracovaná, nepoužívame laky na drevo, dá sa hádzať do kompostu. Vlákna sú z kvalitného nilonu, ktoré nastreľujeme, potom sa dajú vytiahnuť a recyklovať,“ prezradil o svojej eko kefke. Aj keď je vyrobená z dreva, trieska sa do pery či úst nedostane. „Bambus je ľahké a pevné drevo, dosť dobre opracované, čiže ešte sa to nikdy nestalo,“ zasmial sa Roman. Kefky vyrába v Číne.

    „Spoločnosť som našiel na internete. S výrobou komunikujem pravidelne, na začiatku som ju hľadal skoro pol roka, musel som tam ísť osobne, aby som sa utvrdil, ze všetky procesy sú v poriadku a nikto nie je zdieraný. Bambus berú z vlastných polí, neničia sa lesy, drevina sa suší na slnku a na sústruhu sa opracuje. Ručne ich potom ľudia šmirgľom opracujú do jemného hladkého tvaru,“ opísal spôsob výroby. Z Číny sa kefky prepravujú loďou.

    Lietadlom to nie je až také ekologické, preto sa snažíme byť čo najviac ekologickí, aj keď to trvá asi 2 mesiace,“ tvrdí Roman. Momentálne pripravuje už tretí model. „Meníme detaily a zdokonaľujeme ju na základe reakcií ľudí. Nový model, ktorý sa bude vyrábať už čoskoro, sme dali vyrobiť na 3D tlačiarni, aby som si to vedel chytiť a predstaviť,“ uviedol zakladateľ Eco Heartu. Pri predaji myslí aj na iných. „10 percent z produktu dávame na neziskové projekty, ktoré menia mestá. Mojou prioritou je pomáhať ľuďom a nášmu okoliu,“ uzavrel ekologický nadšenec.

    ECO kefka

    • cena je 5 eur
    • predáva sa v 5 farbách
    • dá sa kúpiť v dizajnových obchodoch
    • životnosť je ako pri klasickej kefke
    • zatiaľ predal 12-tisíc kusov

    Anketa

    Kúpili by ste si takúto kefku?

    Hlasovanie bolo ukončené

    Autor: Novy Cas, Natália Labudová

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace