Informovala o tom tlačová agentúra AP. Khan v pondelok vyhlásil, že voči akémukoľvek pokusu rozdeliť spoločenstvá obyvateľov "bude nulová tolerancia". Starosta sa tak vyjadril po tom, ako sa mu poľský veľvyslanec po referende o tzv. brexite z 23. júna sťažoval na urážky namierené proti poľskej komunite. Vandali napríklad zničili poľské kultúrno-spoločenské stredisko v západnom Londýne a polícia v anglickom grófstve Cambridgeshire preveruje správy o rasistických letákoch rozdávaných obyvateľom poľského pôvodu.
Prisťahovalectvo bolo v hlasovaní o ďalšom členstve Británie v EÚ veľkou témou. Tí, čo si želajú odchod Británie z únie, tvrdia, že tak bude pre Britániu jednoduchšie kontrolovať svoje hranice. Britský premiér David Cameron takisto odsúdil vlnu rasistických útokov po referende a vyhlásil, že nebude "tolerovať netolerantnosť".
Poľské veľvyslanectvo v Londýne dnes už skôr tlmočilo svoje hlboké znepokojenie kvôli prejavom xenofóbie, ktorých terčom sa v Británii stala tamojšia poľská komunita i prisťahovalci z iných krajín. Veľvyslanectvo súčasne vo svojom vyhlásení vyjadrilo vďaku britskej verejnosti za všetky prejavy podpory a solidarity s poľskou komunitou. Ambasáda tiež vyzvala britských politikov, aby útoky na poľskú komunitu odsúdili. Nezávisle od tejto výzvy poslanec britského parlamentu Greg Hands na svojej stránke na Twitteri ubezpečil, že Poliaci sú v Británii vítaní, a dodal, že slovo "solidarita" je dnes dôležitejšie než kedykoľvek predtým.
V posledných dňoch sa na niekoľkých miestach v Británii objavili nápisy alebo aj letáky, ktoré útočia na poľských prisťahovalcov. Polícia pripustila, že ide o xenofóbne motivované útoky. Ich páchatelia Poliakom pripomínajú, že "nastal čas, aby šli domov", a označujú ich aj za "háveď".