Ten žaloval vydavateľa denníka Nový Čas za sériu článkov, ktoré poukazovali na stretnutie sudcov v bare Bonanno v Rajeckých Tepliciach, na ktorom sa hostia zabávali s maketou samopalu a modrými slúchadlami na ušiach. Sudca Lipovský žiadal ospravedlnenie a náhradu nemajetkovej ujmy 100 000 €. Sudkyňa žalobu zamietla.
Na pojednávanie ohľadne žaloby sudcu Milana Lipovského sa dostavili len právni zástupcovia zúčastnených strán. Pôvodne mali v kauze vypovedať aj ďalší svedkovia, sudkyňa Gabriela Sobolovská však od ich výsluchu napokon upustila. Lipovský sa prostredníctvom svojho právneho zástupcu domáhal náhrady nemajetkovej ujmy v sume 100 000 € s tým, že boli porušené jeho osobnostné práva.
Nový Čas totiž v lete 2011 priniesol sériu článkov, ktoré poukazovali na párty, na ktorej sa zúčastnili sudcovia Najvyššieho súdu SR, žilinský krajský sudca, sudca z Čadce, námestník generálnej prokuratúry a pedagóg z právnickej fakulty. Išlo o oslavu založenia občianskeho združenia s názvom Justičný Oskar. Účastníkov vítal právnik na dôchodku Tibor Péchy, ktorý mal na hlave modré slúchadlá a v rukách maketu samopalu. Nápadne svojím vzhľadom pripomínal viacnásobného vraha Ľubomíra Harmana, ktorý dva mesiace predtým v Devínskej Novej Vsi zavraždil sedem ľudí.
Zúčastnení sa po celý čas bránia, že nešlo o žiadne napodobovanie viacnásobného vraha. „Nenašiel sa jediný dôkaz, že by sa žalobca správal neslušne, nemorálne či neeticky, alebo že by sa dopustil konania, o ktorom sa v článku písalo,“ vyhlásil na súde Lipovského právnik Štefan Detvai. Sudkyňa Gabriela Sobolovská napriek tomu rozhodla, že Lipovského žalobe nevyhovie a zaviazala ho taktiež zaplatiť súdne trovy. „Lipovský žaloval ochranu osobnosti ako sudca Najvyššieho súdu. Vychádzam z toho, že justícia je legitímnou témou verejného záujmu,“ povedala sudkyňa v krátkom zdôvodnení svojho rozsudku. Vo všeobecnosti platí, že osoby, ktoré sa pohybujú v oblasti verejného záujmu, sú povinné strpieť vyššiu mieru kritiky i zásahy do súkromia.
„Ďalšia nedôvodná žaloba, ktorú súd zamietol, dáva jasne najavo, že denník nemôže byť postihovaný za zverejnenie pravdivých informácií, čo má podstatný význam pre slobodu tlače,“ uviedol advokát Nového Času Róbert Bános. Podľa názoru súdu však v prípade párty v Bare Bonanno neišlo o súkromnú akciu, pretože išlo o akciu občianskeho združenia Justičný Oskar, na ktorú pozvaní členovia prišli na pracovné stretnutie. Vyplynulo to z výpovedí mnohých svedkov, ktorí boli v kauze vypočutí. Sudkyňa na záver povedala, že Tibor Péchy, ktorý účastníkov stretnutia vítal s modrými slúchadlami a samopalom v ruke, Harmana evokoval. „Dodnes ľudia majú zafixované, že modré slúchadlá na hlave a samopal v ruke evokuje Harmana,“ konštatovala sudkyňa Sobolovská. „Súd nám dal za pravdu vo všetkých našich základných bodoch obhajoby,“ uviedol advokát Nového Času Róbert Bános.