Od Tour de France 2015 zažil toho dosť. Na „diery v programe“ – či už súťažnom, tréningovom, marketingovom, alebo súkromnom, sa skutočne nemohol sťažovať.
Júl 2015: Získal štvrtý zelený dres
Vlani v Paríži už po štvrtý raz za sebou stál na pódiu v zelenom drese. Predviedol neuveriteľnú univerzálnosť a napriek tomu, že si vyslúžil prezývku „večne druhý“, suverénne ovládol bodovaciu súťaž.
August 2015: Prežil kolíziu s motorkou na Vuelte
V príprave na MS sa rozhodol pre španielsku Vueltu, kde aj dobre začal, keď vyhral 3. etapu, ale v 8. etape ho zrazil sprievodný motocykel a doudieraný a znechutený odstúpil. Našťastie bez vážnejších zranení.
September 2015: Stal sa majstrom sveta
V USA ho vždy mali radi, ale od vlaňajšieho septembra ho zbožňujú. Sagan v Richmonde opäť raz šokoval, keď sa svojským spôsobom pohral s konkurenciou a stal sa majstrom sveta. Saganománia pokračovala.
November 2015: Oženil sa
Magický dátum 11. 11. si zvolil za termín nie celkom štandardnej svadby s Katarínou Smolkovou. Po tom, čo si povedali áno v rímsko-katolíckom kostole v Dolnom Kubíne, absolvovali bizarné fotenie na Oravskom zámku a vrtuľníkom sa prepravili do hotela Kempinski na Štrbskom Plese, kde sa bavili do rána.
December 2015: Zistil, že musí zmeniť klub
Nie práve pozitívnu správu si musel vypočuť koncom roka od súčasného zamestnávateľa. Majiteľ klubu Oleg Tiňkov oznámil, že po sezóne 2016 končí v cyklistike pre pomery, ktoré v nej vládnu.
Apríl 2016: Vyhral prvý Monument
Peter Sagan sa na jar tohto roka po prvý raz v kariére tešil z víťazstva na veľkej cyklistickej klasike, jednom z piatich tzv. Monumentov. Na Okolo Flámska absolvoval záverečných 13 kilometrov sám a po úniku suverénne zvíťazil.
Priebežne: Natačál reklamy
Kvôli mobilnému operátorovi si dal „oholiť“ hlavu, kvôli topinamburom neváhal robiť zo seba... Travoltu. Sociálne siete a televízie boli tak trocha „presaganované“.
Máj 2016: Dostal sa na horskom bicykli na OH
Po obhliadke okruhu v Riu pochopil, že na cestnom bicykli to na OH nepôjde. Miestenku na trať šitú pre vrchárov ponúkol za miesto v pretekoch horských bicykloch, na ktorých začínal. Slovenský zväz cyklistiky mu vyhovel, ale Sagan dokázal, že na špičku v Riu by nemusel strácať veľa.