Podľa Saganových vyjadrení pred štartom bude slovenský cyklista tímu Tinkoff po troch týždňoch v Paríži spokojný, ak bude mať na konte víťaznú etapu, na sebe zelený dres a vedľa seba na pódiu tímového kolegu Contadora v žltom.
Podľa vlastných slov sa nechce príliš sústrediť na to, aby si v úvode aspoň načas obliekol žltý dres celkového lídra. „Štyri roky som sa snažil ísť v prvých etapách do žltého a nikdy sa mi to nepodarilo. Takže možno je lepšie to nesiliť, potom to možno vyjde. Keď sa o to príliš snažíte, tak to nefunguje,“ tvrdí Sagan.
Sagan napriek vlastným cieľom tvrdí, že jediným lídrom tímu je ašpirant na celkové víťazstvo Španiel Alberto Contador, ktorý sa bude môcť spoľahnúť na jeho služby domestika.
„Sme spolu v jednom tíme už dva roky a vlani sme toho spolu aj dosť odjazdili. Náš vzťah je veľmi dobrý. Sme odlišné typy, ale Alberto je veľký šampión a ja som tu pre neho, tak ako celý tím. Moja pomoc bude závisieť od jednotlivých dní, hneď v úvode pravdepodobne v etapách s nebezpečným bočným vetrom,“ povedal Sagan.
Veru, už by sa patrilo, hoci vyhrať etapu na Tour nie je také jednoduché, ako to vyzerá. Sagan naposledy oslavoval v cieli víťazstvo v 7. etape v roku 2013, ešte v drese tímu Cannondale. „Každý deň prináša novú šancu, tak prečo sa jej nechytiť. Chcem sa pokúsiť vyhrať nejaké etapy,“ povedal pred štartom.
Dvakrát za sebou ovládol Sagan bodovaciu súťaž o zelený dres pomerne suverénne bez toho, aby vyhral etapu. Jeho všestrannosť mu vynáša body tam, kde vpredu chýba konkurencia – či už špurtéri, tempári, alebo vrchári. Ak by vyhral bodovačku aj po piaty raz, bol by v historickej tabuľke súťaže o zelený dres pred Írom Seanom Kellym a už len jedno víťazstvo za šesťnásobným víťazom Nemcom Erikom Zabelom.
Štyri zásadné body jeho úspechu
1. Zabudnúť na ambíciu obliecť sa do žltého
2. Pomáhať Contadorovi vo vetre na rovinách
3. Vyhrať etapu po dvoch „hluchých“ rokoch
4. Čo najviac bodovať