Premiérka Hasína Vadžídová uviedla, že dňami štátneho smútku budú nedeľa a pondelok. Vo svojom vyhlásení, ktoré odvysielala bangladéšska televízia, Vadžídová vyzvala občanov krajiny, aby sa spojili a zapojili sa do boja proti terorizmu.
Medzičasom Taliansko, India a Japonsko potvrdili, že medzi obeťami rukojemníckej drámy v Dháke sú aj ich občania: siedmi Japonci, deviati Taliani a jedna Indka.
Smrť svojho občana v útoku v Dháke oznámili aj Spojené štáty. Ako uviedol hovorca Bieleho domu Josh Earnest, Spojené štáty ponúkli Bangladéšu pomoc pri vyšetrovaní útoku a zopakoval odhodlanie svojej krajiny bojovať proti terorizmu.
Ako informovala agentúra AP, útok v Dháke si vyžiadal celkovo 28 obetí. Podľa internetového vydania bangladéšskeho denníka Daily Star jeden zo zachránených rukojemníkov povedal, že "tí, ktorí boli schopní recitovať verše z koránu, boli ušetrení, ostatných mučili".
Terčom útoku sa v piatok večer stala reštaurácia Holey Artisan Bakery v Gulšáne, diplomatickej štvrti Dháky, kam vtrhlo osem až desať ozbrojencov. V počiatočnej prestrelke s nimi zahynuli dvaja policajti. Podľa AP útočníci zadržiavali 35 ľudí vrátane 20 cudzincov.
Pokusy o vyjednávanie zlyhali a dráma trvala do sobotného rána, keď do reštaurácie vtrhli príslušníci špeciálnej jednotky. Zabili šiestich útočníkov a zachránili 13 zadržiavaných vrátane cudzincov.
K zodpovednosti za piatkový útok v Dháke, pri ktorom prišlo o život 20 rukojemníkov, sa prihlásila džihádistická skupina Islamský štát (IS/Dáiš). IS uviedol, že pri útoku sa zameral na občanov "križiackych štátov".