Dostal peniaze od štátu na schodiskovú plošinu, no tú mu susedia zatrhli. Teraz prišli s riešením. Vybavili mu pásový vozík, ktorý mu na týždeň požičajú zadarmo. Eugenovi sa síce táto pomôcka páči, no hlavu v smútku má stále.
Eugenovi sa síce schodolez pozdával, no vyskúšať si ho nechcel. Problém videl najmä v tom, že už bola vyplatená dotácia a jeho vlastné 2 tisícky firme, ktorá vyrobila plošinu. „Ja by som to bral, nejde o to. Keby som dostal naspäť tie peniaze a za to mohol kúpiť ten vozík, tak to je v poriadku,“ hovorí nešťastný vozičkár.
Podľa Jedličku rovnaký schodolez má k dispozícii aj firma, ktorá vyrobila plošinu. Podľa zástupkyne dodávateľskej firmy Jarmily Podmanickej tento vozík pre Eugena vhodný nie je. „Tu treba zvážiť okolnosti, charakter schodiska a obsluhujúcu osobu, ktorá by pracovala so schodolezom,“ hovorí Podmanická s tým, že stále verí, že sa dohodnú na plošine. V najhoršom sú ochotní Eugenovi peniaze vrátiť. „Sú stále na účte, pretože my sme plošinu vyrobili, ale znemožnili nám to namontovať. Ak pán Hlaváč dostane z úradu výzvu na vrátenie finančných prostriedkov, my sme pripravení mu peňažný príspevok vrátiť,“ dodala Podmanická.
Peniaze bude musieť vrátiť
Jana Lukáčová, Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny
"Klient by mal vrátiť finančný príspevok na plošinu a vzápätí požiadať o tento schodolez. Nebude nutné nové lekárske posudzovanie, ale bude nutné vypracovať komplexný posudok, na základe ktorého úrad rozhodne o príspevku. V praxi si zariadenie vyberajú klienti, úrad posudzuje, či je vhodné až po ich výbere."