V utorok ostali zatvorené nielen továrne, ale aj školy. Silný vietor a prívalové dažde zranili tri osoby. Letisko v Hongkongu zrušilo viac ako 150 letov a nepremávali ani trajekty či vlaky. Úrady vyzvali, aby sa ľudia zabezpečili aspoň trojdňovými zásobami stravy.
Život v obchodnej metropole Hongkong a ďalších veľkomestách ako Šen-čen a Kuang-čou sa takmer zastavil. Desiatky miliónov ľudí úrady vyzvali, aby zostali doma. V samotnom Hongkongu platil ôsmy z desiatich stupňov výstrahy pred tajfúnom, keďže nárazy vetra dosahovali rýchlosť 80 - 150 kilometrov za hodinu. Počas noci spadlo v niektorých častiach Hongkongu až 60 milimetrov zrážok. Denník South China Morning Post neskôr uviedol, že tajfún Nida zoslabol na tropickú búrku.
V utorok ráno nefungovali ani burzy. Počas dňa obnovili letiská aspoň polovicu letov a postupne začali premávať aj trajekty a autobusy. V júni zasiahol Čínu tajfún Nepartak, ktorý si vynútil evakuáciu najmenej 420.000 ľudí a len v provincii Fu-ťien spôsobil škody za viac ako 960 miliónov eur. Toto leto zahynulo pri záplavách v Číne najmenej 200 ľudí.