Danni Latham (21) sa tešila na svoje dieťatko. Radosť ale hneď po pôrode vystriedalo zdesenie. Keď mala ale Isla osem týždňov, diagnostikovali jej ojedinelú kožnú chorobu – bulóznu epidermolýzu. Ide o vrodené dedičné ochorenie spojivového tkaniva, ktoré spôsobuje pľuzgiere a nevzhľadné červené škvrny na pokožke. Deti s touto chorobou sa často volajú „motýlie deti“, lebo ich pokožka je krehká ako krídla motýľa.
„Moje srdce bolo zlomené, keď sa moje dieťa narodilo bez kože na ručičkách a nohách a len sa to zhoršovalo. Už pár hodín po narodení sa jej telo zmenilo na jeden veľký pľuzgier. Dávali jej len týždne života a nikto nevedel, čo sa deje s mojím bábätkom,“ cituje denník The Sun mamu z britského mesta Walsall.
Danni sa o Islu musí každodenne starať. Koža dvojročného dievčatka je totiž taká krehká, že pri najmenšej mechanickej záťaži sa jej vytvoria trhlinky alebo pľuzgiere. Matka tak musí pokožku svojej dcérky denne ošetrovať. Najhoršie však je, že na raritné ochorenie neexistuje účinná liečba.
Najhoršie ale na tom je, že keď Islu ľudia uvidia, mamu Danni okamžite odsúdia. Myslia si, že sa o ňu nestará poriadne a nechala ju spáliť na slnku. „Ľudia ma zastavujú na ulici a pýtajú sa ´Čo ste jej to spravili? Nemali ste opaľovací krém? Vyzerá byť spálená´. Ubližuje mi to,“ sťažuje sa Danni.