Napriek tomu, že Slovák Richard Varga (27) mal depo pod kontrolou, skončil až jedenásty, ale viacerí jeho súperi práve z depa ťažili.
Na trati sa dá improvizovať, ale v depe nie. Podľa Michala Vargu, trénera, manažéra a brata slovenského olympionika, zohráva stále významnejšiu úlohu v triatlone „organizácia práce“ medzi jednotlivými disciplínami. „K plávaniu, bicyklovaniu a behu pribudla štvrtá disciplína – depo,“ tvrdí Michal Varga. „Triatlon je stále agresívnejší, ide o sekundy. Kedysi to býval džentlmenskejší šport. Teraz napríklad strašne záleží na tom, akej skupiny sa po výmene disciplíny chytíte,“ dodáva Michal Varga. Preto musí byť v depe všetko stopercentne pripravené, aby pretekár nestrácal drahocenný čas. „Na rám bicykla má Richard prilepený sacharidový gel. Ten má pripravený aj k bežeckým teniskám. Prirodzene, nesmú chýbať voda a iontový nápoj,“ dodáva Michal Varga.
Richard Varga predviedol pri výmene triatlonových disciplín ukážkový výkon. Tradične sadal po plávaní na bicykel ako prvý, na rovnakom mieste vybiehal aj na bežeckú trať. Desiati jeho súperi však rovnako nezaváhali a v 10 km dlhom behu mali viac síl. „Byť vpredu bola moja taktika,“ povedal R Varga. „Chcel som kontrolovať vývoj. Mohol som sa na bicykli v pohode zapnúť do tretier, počkať na chalanov a urobiť skupinu, v ktorej sme začali spolupracovať. Keby to bolo naopak a musel by som ich doťahovať niekde zo šiesteho miesta, bolo by to horšie. Aj na beh som išiel prvý. Preto ma mrzí, že sme si na bicykloch neurobili o nejakých tridsať sekúnd väčší náskok. Myslím si, že to by už bolo na prvú desiatku,“ dodal Richard Varga.