Z toho Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) asi 23 000 a detská nemocnica na bratislavských Kramároch takmer 8500. "Najčastejšie ošetrovali pacientov s úpalmi, po kolapsoch, s problémami tráviaceho traktu, srdcovou slabosťou, zápalmi pľúc, otrasom mozgu či popáleninami," povedala pre TASR Zuzana Eliášová, hovorkyňa UNB, najväčšej nemocnice na Slovensku.
Zdravotníci poskytli pomoc aj ľuďom po autonehodách, športových či domácich úrazoch. Šlo o ľudí v rôznom veku, žiadna veková kategória výrazne nedominovala. Viac ako 4100 ľudí museli lekári po návšteve urgentu hospitalizovať. "Deti sa zranili najmä pri rôznych voľnočasových aktivitách, väčšinou išlo o chlapcov, ktorí utrpeli dve tretiny úrazov. Podvrtli si najmä kĺby, mali otvorené rany na končatinách a hlave, zlomeniny kostí, najmä končatín," povedal Marcel Brenner, primár oddelenia urgentného príjmu v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Bratislave. Viacero prípadov (18 percent) sa po úraze skončilo hospitalizáciou. V nemocnici najčastejšie ostali deti s komplikovanými zlomeninami, otrasmi mozgu či ranami, ktoré sa museli ošetrovať v celkovej anestézii.
Lekári najväčšej detskej nemocnice na Slovensku upozornili, že viacerým úrazom sa dalo zabrániť. Treba preto podľa nich pamätať na zabezpečenie dohľadu detí, používanie ochranných prostriedkov, ako aj vhodný výber aktivity primeranej veku.