Koľko eur stojí vedenie študentského účtu? Nový Čas vám v spolupráci s odborníkmi prináša prehľad bankových produktov a služieb. Ako si vyberiete správne? Väčšina bánk na Slovensku študentov vníma ako perspektívnych klientov. Balíky určené mladým ľuďom nastavili tak, že sú lacnejšie ako štandardné účty, napriek tomu sú pomerne bohaté na služby. Mesačný poplatok za účet sa často rovná nule, nanajvýš dosahuje čosi vyše dvoch eur.
Kedy potrebujete doklad o štúdiu
Študentský účet si založíte aj bez potvrdenia o návšteve školy. Môžu ho však od vás chcieť neskôr. VÚB a Slovenská sporiteľňa požadujú doklad o štúdiu od 20. roku. Ak ho nepredložíte, za účet budete platiť.
Tipy, ako si vybrať správne
Radí finančný analytik Maroš Ovčarik z Finančného kompasu
- najprv si porovnajte služby niekoľkých bánk, potom sa rozhodnit
- uvedomte si, aké služby chcete využívať, neplaťte za niečo, čo nepotrebujete
- čo najviac operácií realizujte prostredníctvom elektronického bankovníctva, prípadne platobnou kartou
- hotovosť vyberajte z bankomatov banky, v ktorej máte účet
- ak sa za účet platí, zistite si možnosti zliav
Má to veľké výhody
Marta Cesnaková, hovorkyňa Slovenskej sporiteľne
Študenti u nás majú účet zadarmo, využívať môžu platobnú kartu s vlastným dizajnom, internetbanking, mobilné appky či neobmedzené množstvo trvalých príkazov a inkás, esemesky o pohyboch na účte a ďalšie zaujímavé zľavy až do 30 % u vybraných obchodníkov. Mladí oceňujú, že si u nás môžu otvoriť účet úplne online, prostredníctvom počítača s webkamerou, smartfónu alebo tabletu bez toho, aby chodili do pobočky banky.
Koľko eur stojí študentský účet