20.09.2016 07:21 | Šport | Hokej

Rusi si rozbehli, proti mladíkom Severnej Ameriky mali ale v závere šťastie

Ruskí hokejisti vyhrali vo svojom druhom zápase Svetového pohára v Toronte nad výberom Severnej Ameriky tesne 4:3 a udržali sa tak v hre o postup do semifinále. V B-skupine im patrí s dvomi bodmi priebežné druhé miesto.

"Zborná" sa nevedela poriadne rozbehnúť štyri tretiny na turnaji, no v tej piatej predviedla svoju silu. Rusi otočili z 0:1 na 4:1 a položili základ svojho prvého triumfu.

Za hviezdy zápasu vyhlásili ruského brankára Sergeja Bobrovského, útočníka Tím Severná Amerika Ryana Nugenta-Hopkinsa a centra "zbornej" Jevgenija Kuznecova.

Mladíkom nepomohla na vyrovnanie ani záverečná hra bez brankára 6 proti 4, keď po Riellyho strele zazvonila žŕdka.

Tím Severná Amerika - Rusko 3:4 (1:0, 1:4, 1:0)

Góly: 6. Matthews (McDavid, Scheifele), 38. Rielly (Nugent-Hopkins, Gaudreau), 44. Nugent-Hopkins (MacKinnon, Parayko) - 30. Namestnikov (Telegin, Anisimov), 31. Kučerov (Kuľomin), 34. Kuznecov (Panarin, Zajcev), 36. Tarasenko (Dacjuk, Ovečkin). Strely na bránku: 46:25. Rozhodcovia: Dwyer, O'Halloran - Heyer, Amell (všetci Kan.), vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 19.078 divákov.

Tím Severná Amerika: M. Murray (36. Gibson) - Jones, R. Murray, Rielly, Parayko, Gostisbehere, Trouba - MacKinnon, Nugent-Hopkins, Drouin - Scheifele, McDavid, Matthews - Larkin, Eichel, Gaudreau - Saad, Couturier, Trocheck.

Rusko: Bobrovskij - Zajcev, Orlov, Jemelin, Markov, Marčenko, Kulikov - Tarasenko, Dacjuk, Ovečkin - Kučerov, Malkin, Kuliomin - Dadonov, Kuznecov, Panarin - Namestnikov, Anisimov, Telegin.

Hlasy po zápase (zdroj: oficiálna stránka turnaja):

Todd McLellan, tréner Tímu Severná Amerika: "Musíme odhaliť symptómy toho, prečo sme v druhej tretine prepadli. Prvýkrát sme ako tím vyzerali neisto."

Connor McDavid, kapitán a útočník Tímu Severná Amerika: "Tých desať minút nás stálo celý zápas a to sme nechceli. Myslím si, že sme odohrali celkom dobrý zápas, v časti prvej a v celej tretej tretine sme dominovali. Hneď ako sme to však otvorili a dovolili im využiť ich rýchlosť, vtedy prebrali opraty zápasu."

Matt Murray, brankár Tímu Severná Amerika: "Proste sme im tam nechali príliš veľa voľného priestoru, dali sme si trochu pohov a oni na nás vyleteli. Proti tímu s takými menami si to jednoducho nemôžete dovoliť."

Sergej Bobrovskij, brankár Ruska a najlepší hráč zápasu: "Boli sme zúfalí, takže som sa sústredil na každý moment, každú jednu strelu. V závere naši hráči stáli plece pri pleci a blokovali každú strelu, útočníci, obrancovia."

Alexander Ovečkin, kapitán a útočník Ruska: "Vedeli sme, že tento zápas nemôžeme prehrať, ak by sa to stalo, vypadli by sme. Druhá tretina nám vyšla a hrali sme dobre v oslabeniach. Každý sa obetoval a dosiahli sme výsledok."