Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Prvý televízny súboj prezidentských kandidátov Clintonovej a Trumpa: Bude tiecť krv!

Prvý televízny súboj prezidentských kandidátov Clintonovej a Trumpa: Bude tiecť krv!

Zdroj: tasr

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Začína sa najsledovanejšia udalosť roka! V USA vypuklo doslova predvolebné šialenstvo, ktoré nemá v novodobej histórii Ameriky obdobu. Už v novembri sa konajú voľby nového prezidenta USA.

O post súperia dve výrazné osobnosti - demokratka Hillary Clintonová (68) a republikán Donald Trump (70), ktorí sa teraz prvýkrát stretli pred televíznymi kamerami. Obaja majú okrem množstva fanúšikov aj poriadne veľa neprajníkov. Televízne diskusie majú v Amerike rozhodujúci charakter a ovplyvňujú veľkú voličskú základňu. Experti očakávajú, že súboj Clintonovej s Trumpom bude jednou z najsledovanejších udalostí v dejinách. Prvotné odhady hovoria takmer o 100 miliónoch párov očí nalepených na televízne obrazovky. Podobne sledovaným programom je len každoročné finále americkej futbalovej ligy Super Bowl.

Debatu v poriadne napätej atmosfére musel v štúdiu ukočírovať moderátor Lester Holt z televízie NBC News. Agentúra Reuters dokonca spravila prieskum medzi Američanmi. Až dve tretiny z nich si želajú, aby do diskusie zasiahol aj samotný hostiteľ, ak jeden z kandidátov použije zjavne nepravdivý argument. Podobnej situácie sa obáva najmä štáb Clintovej, ktorý avizoval, že Trump sa bude správať nekorektne a nebude váhať s podpásovkami.

Demokratka volebný náskok pomaly strácala, aktuálne sa pohybuje zhruba štyri percentá nad Trumpom. Republikán je známy svojimi poburujúcimi výrokmi a urážkami žien či mnohých menšín. Clintonová je, naopak, prvou ženou, ktorá sa prebojovala na post kandidátky jednej z dvoch najsilnejších strán USA.

Prezidentské plány Donalda Trumpa:

  • postaví vysoký múr na hraniciach s Mexikom
  • prehodnotí spoločný postup NATO v prípade útoku
  • deportuje 11 miliónov imigrantov

Prezidentské plány Hillary Clintonovej:

  • zjednoduší cestu k občianstvu pre imigrantov
  • zastávať sa menšín a posilní občianske práva
  • pokračovať vo vytváraní pracovných miest a vyrovnať mzdy

Autor: mač, tasr, Nový Čas

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace