Vďaka Hubblovmu teleskopu objavili v roku 2013 stopy akýchsi oblakov. Vedci sa domnievali, že ide o vodu. Existenciu gejzírov siahajúcich do výšky stoviek kilometrov potvrdzuje aj najnovší záber Hubblovho teleskopu, na ktorom vidieť ryhovanie na mesiaci.
Podľa NASA teleskop zaznamenal príslušný jav na južnom póle Europy, kde podľa presvedčenia vedcov pod ľadovou vrstvou existuje celý oceán. V roku 2013 Hubblov teleskop v rovnakej oblasti zistil prítomnosť pary. Ak sa informácie potvrdia, išlo by už o druhý mesiac v slnečnej sústave, kde sa zistili stopy vody. Podľa výskumníkov sa tak zvyšuje pravdepodobnosť, že prípadná misia na Europu by umožnila nazbierať vzorky vody z prasklín v ľade namiesto toho, aby bolo nutné celú vrstvu ľadu prevŕtať.
„Oceán Europy sa považuje za jedno z najsľubnejších miest v slnečnej sústave, ktoré by mohli obsahovať život,“ povedal Geoff Yoder z NASA. „Tieto gejzíry môžu v prípade, že skutočne existujú, ponúknuť iný spôsob podpovrchového prieskumu Europy,“ dodal. Vedci odhadujú, že mohutné gejzíry chrlia vodu až do výšky 200 kilometrov. Podľa odhadov výskumníkov má Europa dvakrát viac vody, než je v oceánoch na zemeguli. Zatiaľ netušia, pod ako hrubou ľadovou krustou sa masy vody vyskytujú.