Záplavy na severozápade Severnej Kórey spôsobil pred mesiacom tajfún. Podľa oficiálnych odhadov si táto prírodná katastrofa vyžiadala vyše 130 obetí na životoch, ďalších 400 ľudí je nezvestných. Zničených bolo asi 30.000 domov. Z postihnutých oblastí museli presídliť približne 70.000 ľudí.
Riaditeľ Medzinárodnej federácie spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca v KĽDR Chris Staines v rozhovore pre agentúru AP uviedol, že v rôznej miere je záplavami v KĽDR postihnutých 600.000 ľudí. Červený kríž podľa neho v najbližších 12 mesiacoch potrebuje získať 15,5 milióna dolárov na pomoc postihnutému regiónu. Informoval v tejto súvislosti o rozsiahlych škodách na cestách a železniciach v oblasti, čo komplikuje aj prepravu pomoci k ľuďom v núdzi.
Staines ďalej uviedol, že odstraňovanie následkov záplav sa síce zlepšilo, ale s prichádzajúcou zimou sa zvyšuje tlak na zrýchlenie záchranných prác. Pripomenul, že už koncom októbra môžu byť v oblasti 20- i 30-stupňové mrazy. Navyše po prírodnej katastrofe môže nasledovať ďalšia kalamitná situácia súvisiaca s ohrozením zdravia ľudí, ak rýchlo nebudú mať k dispozícii prístrešie a zásoby nutné na to, aby prečkali zimu. Podľa Stainesa vyvíja Severná Kórea veľké úsilie na odstránenie následkov záplav. Ocenil, že vedenie KĽDR spolupracuje s Červeným krížom, poskytuje im informácie i prístup do postihnutých lokalít.
Úrady KĽDR po záplavách nariadili masovú mobilizáciu obyvateľstva, ktoré sa má zapojiť do záchranných a rekonštrukčných prác. Očakáva sa, že táto kampaň bude trvať 200 dní. Západné médiá pripomenuli, že prírodné katastrofy v KĽDR už neraz spôsobili veľké problémy v ekonomike. Záplavy a sucho v rokoch 1994 a 1998 vyvolali najväčší hladomor v dejinách KĽDR.