Prokrastinácia
Táto aktivita, alebo lepšie povedané, neaktivita, sa v poslednom čase spomína často. Ide o neustále odkladanie povinností na neskôr. Sprvu sa vám to nemusí javiť ako problém, ale s každou nevyriešenou úlohou, ktorú ste mali spraviť, sa vám povinnosti množia. Napokon môžu nastať situácie, že sa vrhnete buď do zložitého boja s povinnosťami, alebo na zbabelý útek od nich. Ak veci odsúvate, nie ste v smrteľnom nebezpečenstve, no bude narastať vaša nervozita a objaví sa stres. Keď ste nervózni, stiahnu sa vám svaly a rovnako sa zníži aj vaša schopnosť vidieť svet v širšom meradle a vy budete prežívať menej radosti.
Negatívne sebahodnotenie
To, ako sa zhovárate sami so sebou, napovedá o vašom psychickom zdraví. Ak máte nízke sebavedomia, pravdepodobne sa na seba pozeráte kriticky a vysielate k sebe negatívne signály. Negatívna komunikácia so sebou samým je užitočná v prípade, že negatívne myšlienky premeníte v pozitívnu akciu. Väčšina ľudí nerozoznáva negatívne sebahodnotenie, kŕmia sa negatívnymi myšlienkami na svoju osobu, čo sa im môže vymknúť spod kontroly. Neustále negatívne myslenie bude produkovať iba rovnakú negatívnu energiu.
Príliš zamestnávate svoju myseľ
Vaša myseľ obsahuje neskutočné množstvo informácií a mnohokrát je mocnejšia než akýkoľvek počítač. Avšak keď jej dávate príliš veľa úloh, prestane byť pokojná. Myslieť na veľa vecí naraz vytvára pocit úzkosti. Cvičte svoju myseľ, ale zdravo, v malých dávkach. Keď ju preťažíte, môže to viesť k fyzickým problémom, ako napríklad búšenie srdca, dýchavičnosť, ďalej sa môže objaviť nespavosť, zažívacie problémy a ďalšie symptómy vyvolané stresom, ktoré vám zabránia byť šťastní.
Ak chcete byť šťastnejší, neprokrastinujte, dokončite si včas všetko dôležité, čo máte na práci a budete pod menším tlakom. Nekŕmte sa negatívnymi myšlienkami na svoju osobu a nezamestnávajte myseľ nadmerne, oddychujte a časom si uvedomíte, že ste šťastnejší.