Jeho intenzita síce ďalej slabne, meteorológovia ale naďalej varujú pred silným vetrom a povodňami. Na Floride za sebou hurikán zanechal poničené domy a zaplavené ulice a tiež štyroch mŕtvych. Asi 1,5 milióna ľudí postihol v štátoch Florida, Georgia a Južná Karolína výpadok elektriny.
Floridu hurikán nezasiahol priamo, priniesol však záplavy a vietor o rýchlosti až 195 kilometrov za hodinu. Dvoch ľudí podľa miestnych úradov zabili v tomto štáte padajúce stromy, starší pár sa udusil v garáži, kam sa schoval pred búrkou.
Búrka poškodila pobrežnú diaľnicu A1A severne od Daytona Beach. V tomto pobrežnom meste boli zaplavené obľúbené pláže, niekoľkým domom vietor odniesol časti striech. "Znelo to, akoby sa prehnalo prúdové lietadlo. Mal som naozaj strach," povedal päťdesiatjedenročný mechanik Robert Walker, ktorého domu na pobreží vietor odniesol strechu.
V oblasti floridského pobrežného mesta Jacksonville evakuovali pol milióna ľudí, rovnaký počet musel opustiť svoje domovy v pobrežných oblastiach v susednej Georgii. Od stredy do soboty aerolinky v oblasti zrušili na 5000 letov, teraz už sa ale v Miami a na ďalších letiskách na juhu Floridy letová prevádzka obnovuje.
Energetické spoločnosti sľúbili, že dodávky elektrickej energie na Floride budú takmer úplne obnovené do nedele. Podľa amerického Národného centra pre hurikány (NHC) teraz hurikán sprevádzajú vetry so silou asi 165 kilometrov za hodinu. K Južnej Karolíne by mal hurikán doraziť v sobotu ráno miestneho času (popoludní SELČ), v sobotu večer miestneho času je očakávaný v Severnej Karolíne. Pre Floridu, Georgiu, Južnú i Severnú Karolínu už americký prezident Barack Obama vyhlásil stav núdze, čo umožňuje okrem iného rýchlejšie čerpať pomoc z federálnych zdrojov.