Mala by vyhovovať vrchárom - tohtoročnému víťazovi Britovi Chrisovi Froomeovi či Kolumbijčanovi Nairovi Quintanovi. Ako informovala agentúra AP, pretekári celkovo absolvujú 3516 km. Prestížne podujatie odštartuje 1. júla časovkou jednotlivcov v nemeckom Düsseldorfe.
Podľa slov francúzskych organizátorov, ktorí slávnostne predstavili trasu Tour na dnešnej tlačovej konferencii v Paríži, pribudnú do itinerára nové horské prémie. V 12. etape bude pelotón prechádzať cez lyžiarsku stanicu Peyragudes, kde sa v roku 1997 nakrúcali časti bondovky s názvom "Tomorrow Never Dies". Náročná skúška čaká cyklistov v 18. etape s cieľom v alpskom stredisku Col d'Izoard.
Le parcours 2017 en 3D / The 2017 route in 3D by tourdefrancePo 25-ročnej prestávke pôjde Tour cez všetkých päť francúzskych pohorí - Vogézy, Juru, Centrálny masív, Pyreneje i Alpy. Podľa slov riaditeľa pretekov Thierryho Gouvenoua bude zradná najmä 15. etapa s cieľom v Le Puy-en-Velay. Povedie kopcovitým terénom v Centrálnom masíve po cestách, ktoré nie sú na niektorých mapách vôbec zaznamenané.
Na mnohých úsekoch hrozí silný vietor. "Je to etapa, počas ktorej môže prísť k nečakaným veciam a môže premiešať poradím na popredných priečkach," uviedol Gouvenou. Rovnako ako v tomto roku nebude súčasťou Tour tímová časovka. O osude pretekov sa zrejme definitívne rozhodne v predposlednej etape - časovke jednotlivcov v prístavnom Marseille.