Uviedol to minister financií Philip Hammond. Informoval o tom portál BBC. Podľa ministra nie je dôvod, aby vláda v Londýne bránila firmám prijať kvalifikovaných expertov zo zahraničia. Domnieva sa, že britská verejnosť nemá obavy z príchodu počítačových expertov, neurochirurgov či bankárov. Voliči v júnovom referende o odchode Británie z Európskej únie (EÚ) hlasovali za obmedzenia tých migrantov, ktorí obsadzujú nižšie pozície, vyhlásil.
"Nedokážem si predstaviť žiadne okolnosti, pre ktoré by sme mali zaviesť migračné kontroly a brániť bankám a firmám, aby prijali vysokokvalifikovaných a skúsených ľudí," povedal Hammond. Minister na stretnutí s členmi finančného výboru britského parlamentu neodmietol ani návrh, aby aj študenti boli vyňatí z plánov na zníženie počtu migrantov. Jeho slová však podporili špekulácie, že britská vláda uvažuje o zavedení pracovných víz pre málo kvalifikovaných migrantov.
Hammond pred referendom podporoval zotrvanie Británie v EÚ a často kritizuje niektoré vyhlásenia kolegov, stúpencov brexitu. Varoval ich napríklad, že výzvami na tzv. tvrdý brexit môžu podkopať vyjednávaniu pozíciu premiérky Theresy May na rokovaniach s Bruselom o vystúpení Británie z EÚ.