Pri páde si udrel hlavu, na čo ho matka Danielle Rawes okamžite odviezla do nemocnice. Tam zostala nemilo prekvapená po tom, ako na ňu doktori privolali sociálnych pracovníkov a informovali ju, že zalarmovali aj políciu. „Zaobchádzali so mnou ako s kriminálničkou,“ cituje Daily Mail slová matky, ktorá sa sťažuje na správanie sa personálu na klinike v anglickom meste Barrow, kde po nehode odviezla svojho syna.
Nasledujúce dva dni počas vyšetrení chlapčeka vypočúvali nielen matku, ale aj celú rodinu, aby zistili, v akých podmienkach chlapec žije a ako mohlo dôjsť k úrazu batoľaťa. Chlapčekova stará mama tvrdí, že incident im spôsoboval nočné mory. „Rozumiem, že je to ich práca, ale spôsob, akým so mnou zaobchádzali, bol otrasný,“ vysvetľuje mladá Danielle.
Chlapček, ktorý začal chodiť len pred pár týždňami, mohol ísť domov len vtedy, ak všetky testy vylúčia jeho zneužívanie. Tento prípad však dopadol dobre, mladej matke sa nakoniec ospravedlnili. „Veľmi by som sa chcela ospravedlniť za spôsobené problémy... Je to štandardný postup, aký nasledujeme, aby sme chránili našich pacientov,“ dodala vrchná sestra Sue Smith.
Prípady odobratých detí v Anglicku, kde sú ich rodičia podozriví z týrania, pritom nie sú výnimkou. Úrady im ročne odoberú tisícky potomkov. Na Slovensku sa o tom začalo rozprávať po medializovanom prípade slovenskej rodiny z roku 2012. Matke Ivane Boórovej sociálka odobrala dvoch chlapčekov po tom, ako jedného z nich odviezla do nemocnice pre zápal genitálií. Otca detí vtedy obvinili zo sexuálneho týrania maloletých chlapcov.