Svoje konanie najskôr obhajoval tenkou čiarou medzi estetickou chirurgiou a estetickou medicínou. Novému Času prvýkrát priznal svoje pochybenie.
Ghazi, ktorý sa neslávne preslávil operovaním načierno a selfie fotkami priamo zo sály, sa ešte v piatok pre TV JOJ vyjadril, že ide o nedorozumenie spôsobené tenkou deliacou čiarou medzi estetickou medicínou a estetickou chirurgiou. Avizoval, že v pondelok osobne vyrieši túto záležitosť v sídle Bratislavskej župy, ktorá mu zakázala činnosť. To sa však nestalo. „Ani jeden z konateľov spoločnosti iLaesthetic, s. r. o., dnes na Bratislavskom samosprávnom kraji nebol. Po kontaktovaní sa jeden z nich vyjadril, že na úrad doručí písomné stanovisko,“ uviedla hovorkyňa župy Lucia Forman.
Nový Čas sa s chirurgom v pondelok spojil telefonicky. Do reči mu príliš nebolo. Priznal však, že všetko nebolo podľa pravidiel. „Ja som robil správne všetko. Pár krokov bolo mimo toho a za to zaplatíme,“ povedal Novému Času. Viac sa už k tomu vyjadrovať nechcel a nereagoval ani na dodatočnú esemesku. Ghaziho klinike hrozí pokuta 33 000 € od samosprávneho kraja. Môže mať však vážnejší problém. Jeho prípad preveruje polícia. Podľa našich informácií sa zatiaľ nezačalo trestné stíhanie.
Ako dobre ho pozná Verešová?
Nový Čas získal už druhú fotku, na ktorej je Yassine Ghazi s modelkou Andreou Verešovou. Prvá je z maškarného bálu a druhá z Plzne. Na prvú reagovala modelka slovami, či tušíme, koľko ľudí sa s ňou fotí. V pondelok na margo druhej fotky napísala, že s Ghazim nikdy dlhšie nekomunikovala a nespolupracovala. „Poznám veľa ľudí, doktorov, chirurgov - prezentujem niekoľko inštitútov krásy, ale okrem možného náhodného stretnutia som sa s týmto človekom nikdy nebavila, osobne ani pracovne do styku neprišla,“ hovorí.
Ministerstvo: Také odbory nepoznáme
Nový Čas sa ministerstva vnútra pýtal na Ghaziho vysvetlenie. Zaujímali sme sa o to, aký je rozdiel medzi estetickou medicínou a estetickou chirurgiou. Podľa hovorkyne Stanislavy Luptákovej sa Ghazim menované odbory v nariadení vlády nenachádzajú."Korektívna a estetická medicína sú pojmy, ktoré sa vo všeobecnosti používajú, ale ide vlastne o výkony, ktoré sa realizujú v medicínskych špecializáciách - dermatovenerológia a plastická chirurgia," tvrdí Luptáková. Podľa nej zdravotnícka legislatíva pojem estetická chirurgia nepozná, preto nie je možné vydávať pre ňu povolenie či licenciu.