Všetci krútia hlavami nad tým, ako sa mu to tak dlho podarilo skrývať. Nový Čas zisťoval u kompetentných, ako chcú zabrániť, aby sa podobné prípady v budúcnosti opakovali.
Na Ghaziho prišla Bratislavská župa po tom, ako sa ozvala nespokojná pacientka. Úrad momentálne rieši, ako sa dostať k zdravotnej dokumentácii pacientov, ktorí kliniku Adelais Clinique navštevovali. „Na základe nej chceme preskúmať, v akom rozsahu tam lekári ponúkali služby a či niečo z toho nemožno definovať ako poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ povedal župan Pavol Frešo. Poškodené pacientky vyzval, aby kraj kontaktovali. Ministerstvo zdravotníctvo aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dali od problému ruky preč. „V prípade tejto kliniky ministerstvo nie je príslušným orgánom na konanie,“ uviedlo ministerstvo s tým, že v tejto súvislosti neplánujú žiadnu zmenu legislatívy. Nový Čas oslovil poslancov Výboru zdravotníctva NR SR, ako a či budú riešiť túto tému.
Ako to budú riešiť poslanci?
Igor Janckulík (Most-Híd): „Najväčší problém vidím v tom, že keď idete ako pacient do súkromnej ambulancie, neviete, či má povolenie. Malo by to byť viditeľné, na tabuľke pri dverách by sa uviedla licencia.“
Richard Raši (Smer): „Určite by sme mali postupovať v koordinácii s ministerstvom zdravotníctva. Samozrejme, budem iniciovať debatu s ministrom, oni už majú túto informáciu a budú to riešiť.
Jana Cigániková (SaS): „Dodržiavanie zákona nenariadite zákonom. Naše zákony zakazujú robiť to, čo urobil on. Jediné, čo môžeme urobiť, je dohliadnuť na to, aby bol tento človek exemplárne potrestaný.“