Po novom namiesto cez Atlantik prechádza cez Pacifik. Napriek tomu, že cesta sa predĺžila o 1 400 kilometrov, trasa je po novom kratšia o dve hodiny ako pôvodná. Aj tak ide o najdlhší let na svete bez medzipristátia so vzdialenosťou 15 300 kilometrov a s trvaním 14 hodín a tridsať minút.
Doterajšieho kráľa - spoločnosť Emirates zosadila Air India z trónu. Vďačiť za to môže najmä zadnému vetru, ktorý lietadlu pridáva na rýchlosti. „Keď sme leteli západnou trasou cez Atlantik do San Francisca, zvyčajne sme čelili protivetru s rýchlosťou 24 km/h, čo znamená, že naša pozemná rýchlosť bola 775,7 km/h. Pri východnej ceste cez Pacifik sa stretávame so zadným vetrom s rýchlosťou 138 km/h a teda pozemná rýchlosť je 936 km/h,“ uviedla v rozhovore pre Times Of India spoločnosť.
Znamená to, že síce lietadlo preletí o 1 400 km dlhšiu trasu, no do cieľa príde aj tak o spomínané dve hodiny skôr. Podľa posledných informácií sa z prívlastku najdlhší let sveta bude Air India pýšiť len zhruba dva roky. V roku 2018 totiž Singapore Airlines nasadia lietadlo, ktorým plánujú zdolať 15 344 kilometrov dlhú trasu zo Singapuru do New Yorku za úctyhodných 19 hodín.