Vyhlásil to predseda regionálnej vlády Luca Ceriscioli, ktorého cituje agentúra DPA. O svoj domov prišli aj mnohí obyvatelia v susednom regióne Umbria. Úrady dosiaľ nenahlásili žiadne obete na životoch, zranenia však utrpelo najmenej 20 ľudí.
Obyvatelia, ktorí prišli o príbytky, budú dočasne premiestnení do pobrežných oblastí a ubytovaní v hoteloch. Bez elektrickej energie zostalo približne 15 000 ľudí, pričom mnohí z nich nemajú prístup k zdrojom pitnej vody.
Najväčšie materiálne škody na historických pamiatkach boli napáchané v stredovekom meste Norcia ležiacom v Umbrii, ktoré bolo najbližšie k epicentru zemetrasenia. Došlo tu k zničeniu dvoch kresťanských chrámov - Baziliky sv. Benedikta zo 14. storočia a Konkatedrály sv. Márie Argentejskej zo 16. storočia. V Norcii sa zrútili aj rozsiahle úseky rímskych mestských hradieb, ktoré boli poškodené už počas predchádzajúcich otrasov 26. októbra, ako aj augustového zemetrasenia. Veľmi rozsiahle škody boli zaznamenané v dedine Arquata del Tronto, pričom úrady nevylučujú, že obec by mohla za týchto okolností aj zaniknúť.
Nedeľňajšie zemetrasenie s magnitúdou 6,6 bolo najsilnejším v Taliansku od roku 1980, keď krajinu postihli otrasy s magnitúdou 6,9 a v okolí mesta Neapol si vyžiadali zhruba 3000 obetí na životoch. Taliansky premiér Matteo Renzi prisľúbil, že jeho vláda podporí obnovu zničených budov v najširšej možnej miere.