Uviedla to britská premiérka Theresa May. May je podľa vlastných slov presvedčená, že rozhodnutie súdu, podľa ktorého vláda potrebuje súhlas parlamentu na začatie procesu vystúpenia z EÚ, bude po odvolaní zrušené. Verdikt z tohto týždňa vyvolal hnev medzi horlivými euroskeptikmi v Británii, ktorí sa obávajú, že poslanci podporujúci zotrvanie krajiny v únii sa pokúsia zmierniť podmienky brexitu, píše agentúra Reuters.
V článku v nedeľnom vydaní novín Sunday Telegraph však Mayová naznačila, že proti takýmto pokusom sa bude brániť. "Ľudia si zvolili a urobili to jasne. Je povinnosťou vlády vykonať ich pokyny naplno," napísala predsedníčka vlády.
Šéf opozičnej Labouristickej strany Jeremy Corbyn pre Sunday Mirror povedal, že sa pokúsi zablokovať rozhovory o vystúpení z EÚ, ak vláda nebude súhlasiť s podmienkami labouristov týkajúcich sa brexitu, čo by podľa správy mohlo potenciálne viesť k predčasným voľbám. Labouristi podľa Corbyna žiadajú ako "najnižšiu prijateľnú ponuku" záruky prístupu na jednotný trh EÚ pre britských vývozcov, pokračujúcu ochranu práv pracujúcich, ochranu spotrebiteľov a životného prostredia a prísľuby, že Británia vykompenzuje stratu kapitálových investícií z EÚ.
Vláda v Londýne, ktorá dosiaľ prezradila len veľmi málo zo svojich plánov týkajúcich budúcich vzťahov s EÚ, tvrdí, že predloženie podrobnej stratégie rokovaní parlamentu ju znevýhodní na rozhovoroch s úniou. "Boli to poslanci parlamentu, ktorí úplnou väčšinou rozhodli dať toto rozhodnutie do ich rúk (voličov). Výsledok je jasný. Bolo to legitímne," uviedla Mayová v separátnom stanovisku. "Poslanci a lordi, ktorí ľutujú výsledok referenda, musia prijať rozhodnutie občanov."