Svoju porážku niesla naozaj ťažko. Krátko po zverejnení výsledkov len telefonovala svojmu rivalovi, pred verejnosťou s prejavom nevystúpila. Jedným z hlavných dôvodov, ktoré jej zlomili krk, bol Julian Assange, zakladateľ WikiLeaks. Doslova pár dní pred začiatkom volieb začala FBI znova vyšetrovať maily, ktoré unikli z Clintonovej súkromnej schránky.
Okrem toho ani platené prejavy pre bankové giganty, ako napríklad Goldman Sachs, a zložitá sieť rodinných biznis kontaktov jej na dôvere nepridali. Odhalil ich práve Assange a WikiLeaks. Uniknuté správy tvrdia aj to, že nepriamo podporovala rozpínanie terorizmu či paktovala s finančnými korporáciami z Wall Street.
Hillary nepomohlo ani to, že hlavným posolstvom kampane bola samotná Clintonová. Najsilnejším odkazom bolo konštatovanie, že sa do prezidentského kresla perfektne hodí, a to bolo málo, hoci v porovnaní s groteskne neskúseným Trumpom sa aj tento fakt javil ako výhoda. Objavili sa síce aj konkrétne plány, ale tie si zapamätal naozaj málokto.
Americkému hospodárstvu sa pritom na papieri darí, Obama dokázal vytvoriť pracovné miesta, no mnohí Američania to necítia. Tí majú, naopak, pocit, že ich platy dlhý čas stagnujú a narastá nerovnosť. A Trump ich dokázal úspešne presvedčiť, že je to spôsobené zlými obchodnými dohodami a utiahnutou ekonomikou. Clintonová jednoducho nedokázala obhájiť americký kapitalizmus.