Stranu „odkúpil“ a obklopil sa svojimi kamarátmi či rodinnými príslušníkmi. Odborníci mu preto na úspech nedávali veľa šancí. Podľa posledných prieskumov pritom jeho popularita stále rastie.
Podobné pokusy netradičných politikov zaujať slovenských voličov v minulosti príliš nevyšli Nore Mojsejovej ani obvinenému Petrovi Puškárovi. Boris Kollár sa však do Národnej rady prebojoval. V súčasnosti jeho popularita ešte vzrástla, keď sa v prieskumoch objavuje na popredných miestach. „Kollár má špecifický štýl komunikácie aj na sociálnych sieťach. Je v opozícii a tým, ako sa na Slovensku riešia spoločenské problémy, sa ľudia budú snažiť hľadať skratkovité riešenia,“ myslí si politológ Grigorij Mesežnikov. „Jeho snahou je za každú cenu vyvolať na negatívnych emóciách odpor proti establišmentu,“ pripomína odborník.
Podporujú ho mladé mamičky
Podľa volebného odhadu z marcových volieb agentúry Focus, ktorý zverejnil Denník N, má Kollár veľkú podporu žien - až 64 %, pričom veľa z nich je na materskej dovolenke. Ľudia pritom volili Kollára najmä pre sociálny a ekonomický program, utečenci boli dôvodom na hlas len v troch percentách. Sám multiotecko hovorí, že sa nechce po nikom opičiť. „Chcem zostať neštandardným politikom,“ dodal.
Čo nahráva jeho popularite?
- frustrácia z tradičných politikov a politických strán
- populistické sľuby, snaha nabiehať väčšine
- dobrá komunikácia na sociálnych sieťach
- nedôvera ľudí v súčasnú vládnu garnitúru na Slovensku