Po skončení vypočúvania prokurátori nepovedali verejne nič o jeho prípadnom trestnom stíhaní ani o obsahu výsluchu, ktorý sa uskutočnil na pôde ambasády, na ktorú sa Assange uchýlil pred vyše štyrmi rokmi. Ekvádorskí prokurátori kládli Assangeovi otázky v prítomnosti švédskej prokurátorky Ingrid Isgrenovej a švédskeho policajného vyšetrovateľa. Assangeovho švédskeho obhajcu však k výsluchu nepustili; zastupoval ho obhajca z Ekvádoru, píše agentúra AP.
Švédski prokurátori zvážia Assangeovu verziu udalostí predtým, ako rozhodnú, či ho obvinia zo spáchania trestného činu. Ešte predtým dostanú písomnú správu od ekvádorských kolegov.
Pred začatím výsluchu sa prokurátori vyjadrili, že chcú od Assangea získať vzorku jeho DNA. Nie je však jasné, či s tým súhlasil a svoju DNA poskytol.
Švédski predstavitelia sa snažia získať informácie súvisiace s obvineniami dvoch Švédok, s ktorými sa Assange stretol v roku 2010 a ktoré tvrdia, že ich sexuálne zneužil. Niektoré časti obvinení z údajného sexuálneho zneužitia pritom už nevyšetrujú z dôvodu premlčania.
Assangea však vypočúvajú pre údajné znásilnenie jednej zo žien, ktorá naňho podala sťažnosť na úradoch. Zakladateľ WikiLeaks nebol obžalovaný ani obvinený, ale je naňho vydaný medzinárodný zatykač. Keby teda opustil ekvádorské veľvyslanectvo v Londýne, kde žije v azyle, britské úrady by ho okamžite zatkli.
Obvinenia zo sexuálnych zločinov nasledovali krátko po tom, čo Assange a jeho webová stránka WikiLeaks zverejnili státisíce strán tajných dokumentov americkej vlády; stal sa z toho celosvetový škandál.
Assange stále riadi spoločnosť WikiLeaks, ktorá na svojom webe zverejnila e-maily získané pri hackerských útokoch na volebný štáb americkej demokratickej prezidentskej kandidátky Hillary Clintonovej, a to v posledných týždňoch pred voľbami. Clintonová nakoniec vo voľbách prehrala a novým šéfom Bieleho domu sa stane Donald Trump.