O tom, že si ju naozaj zaslúžia, svedčia ich obrovské úspechy. Vysokoškoláci totiž stáli pri zrode unikátnej 3D tlačiarne, vďaka ktorej sa dá vytvoriť koža či sval z vlastných buniek pacienta, či pri založení úspešného startupu, ktorý presiahol hranice Slovenska. Bez povšimnutia nezostala ani študentka, ktorá pracuje ako klinická dobrovoľníčka v poradenskom centre Plamienok.
Alexandra Longová (22), Viničné
4. ročník, Prírodovedecká fakulta
Reprezentovala Slovenskú republiku na Olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro v lukostreľbe, kde postupom do 2. kola dosiahla najlepší výsledok slovenskej lukostreľby.
Dušan Matuška (23), Piešťany
5. ročník, manažment, Fakulta managementu
Reprezentoval Slovensko na svetovom finále študentskej podnikateľskej ceny v Bangkoku. Je zakladateľom úspešného startupu OCTAGO, v rámci ktorého sa venuje výstavbe workooutových ihrísk.
Brigita Hlačinová (23), Bratislava
3. ročník, sociálna práca, Pedagogická fakulta
Intenzívne spolupracuje s Komorou sociálnych pracovníkov a asistentov sociálnej práce, ako dobrovoľníčka a odborná konzultantka pôsobí pod hlavičkou viacerých organizácií, napríklad aj v Plamienku. Súčasne je uznávanou tlmočníčkou posunkovej reči.
Matej Badin (21), Bratislava
3. ročník, Fakulta matematiky, fyziky a informatiky
Bývalý úspešný reprezentant Slovenska v Turnaji mladých fyzikov, po nastúpení na fakultu sa súťaži naďalej venuje z organizačnej stránky. Pravidelne vedie tím študentov z Gymnázia Jura Hronca. Aj jeho zásluhou tím v tomto roku priniesol strieborné medaily z medzinárodného kola.
Tomáš Havran (23), Bratislava
5. ročník, všeobecné lekárstvo, Lekárska fakulta
Stál pri zrode 3D tlačiarne a bioprintingu. Zapojil sa do humanitárnej pomoci utečencom v tábore v Slovinsku. V máji 2016 sa s kolegami z fakulty umiestnil na 3. mieste s prácou 3D modely vrodených vývojových srdcových chýb v detskej kardiochirurgii.