Vráti sa k nej vo štvrtok 24. novembra, v stredu totiž nezostal čas. Výbor sa prípadom zaoberá na základe podania, ktoré voči Kaliňákovi dali poslanci Veronika Remišová (OĽaNO-NOVA) a Ľubomír Galko (SaS). Cieľom je prešetriť podozrenie, že Kaliňák za roky 2013, 2014 a 2015 nepodal kompletné majetkové priznania tak, ako si to vyžaduje zákon.
Poslanci sa v stredu dohadovali o tom, či minister musel alebo nemusel v majetkovom priznaní uviesť nielen to, že má akcie, ale aj pohľadávku viazanú na akcie v B. A. Haus. Peter Kresák z Mosta-Híd vysvetľoval, že to tak celkom nie je a že tak, ako Kaliňák vyplnil majetkové priznanie je to v poriadku. Pre nedostatok času však diskusiu neukončili, vrátia sa k nej vo štvrtok.
Výbor na začiatku konania žiadal od Kaliňáka vyjadrenie, následne od B. A. Haus dokumenty k majetkovému vzťahu s Kaliňákom. Firma odkázala výbor na Národnú kriminálnu agentúru, tá však dokumenty neposkytla, odvolávala sa na prebiehajúce konanie. Kaliňák následne materiály sľúbil. Výboru nejaké poslal, podľa predsedu Martina Poliačika (SaS) neobsahujú dokumentáciu, ale môžu pomôcť výboru posunúť sa ďalej v rozhodovaní.
Poliačik chcel od Kaliňáka výšku nominálnej hodnoty akcií, ktoré kúpil, a takisto oddelenie výšky majetkového práva, t. j. záväzku, ktorý na Kaliňáka prešiel. "Potrebujeme prehľad účtovného stavu účtovnej evidencie záväzku spoločnosti voči akcionárovi Robertovi Kaliňákovi. To je jediný doklad, ktorý nám dokáže oddeliť hodnotu akcií kúpených pánom Kaliňákom a záväzok, ktorý tým vznikol a ktorý na seba prebral. A na to, aby sme vedeli posúdiť výšku majetkového práva, ktoré malo byť priznané v majetkovom priznaní, tak musíme tie dve veci od seba oddeliť," vysvetlil ešte v októbri Poliačik.