Tie mali ešte v roku 2005 odoslať na znehodnotenie vo Vojenskom opravárenskom podniku v Novákoch. Skupina Conflict Armament Research upozornila na to, že rakety, ktoré používajú islamisti v Líbyi, môžu mať slovenskú stopu. Slovinské ministerstvo obrany pripustilo, že protitankové rakety nájdené v Líbyi majú zhodné číslo šarže ako munícia, ktorá bola uskladnená v tamojších vojenských skladoch.
„Toto číslo šarže odkazuje na ďalšiu stovku rakiet, ktoré boli určené na likvidáciu v slovenskom Vojenskom opravárenskom podniku Nováky,“ píše novinárka Pavla Holcová z Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku. Slovinci do Novák ešte v roku 2005 poslali 132 rakiet typu OSA M79 určených na likvidáciu. Odborníci sa domnievajú, že tieto rakety mohli byť predané do Líbye. „Ministerstvo neudelilo na vývoz ani reexport tohto tovaru zo SR žiadnu licenciu. Vyšetrovanie sa týmto nekončí,“ tvrdí rezort hospodárstva. Slovinské úrady navyše poskytli zápis o ekologickej likvidácii, za čo si Nováky účtovali 27-tisíc €.
Teroristi a zbrane zo Slovenska
7. 1. 2015, Paríž
Americký denník The Wall Street Journal označil za pravdepodobný zdroj zbraní pri teroristickom útoku na redakciu satirického týždenníka Charlie Hebdo malú predajňu so znefunkčnenými zbraňami v Partizánskom. Deravé zákony umožnili automatické pušky vyviezť do Belgicka, kde mali byť opravené a opäť pripravené na streľbu.
21. 8. 2015, Amsterdam
Útočník vo vlaku bol vybavený automatickou puškou, ktorá mala mať rovnaký pôvod ako zbrane použité pri útoku na Charlie Hebdo. Útok sa však nevydaril vďaka rýchlej reakcii amerických vojakov v civile, ktorí zhodou okolností vlakom v tom čase cestovali.
23. 4. 2016, Londýn
Britský denník The Guardian priniesol informáciu, že obrovský arzenál zbraní, ktoré britská polícia zadržala, pochádzal zo Slovenska. Podľa britskej Národnej kriminálnej agentúry si britský gang tieto „expanzné zbrane“ kúpil z rovnakého zdroja ako zbrane, ktoré použili teroristi pri útokoch v Paríži v januári 2015.
22. 7. 2016, Rijád
Investigatívni reportéri priniesli informácie o tom, že zbrane, ktoré Slovensko vyváža do Saudskej Arábie, napokon končia v rukách ozbrojených skupín v Sýrii, Jemene či Líbyi. Premiér Robert Fico na tieto zistenia reagoval tvrdením, že je to len biznis a že ak by zbrane nevyviezlo Slovensko, urobil by tak niekto iný.