Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
Video

Odosielateľ rádioaktívnej obálky pre Žitňanskú: Postrach súdov skončil na psychiatrii!

Nočná mora slovenských súdov sa skončila! Policajtom sa v stredu podarilo vypátrať a zadržať muža, ktorý podľa obvinenia rozosielal rádioaktívne zásielky. Medzi adresátmi bolo aj ministerstvo spravodlivosti, ktorému šéfuje Lucia Žitňanská.

Pre Štefana K. (53) nemuseli ísť ďaleko, už niekoľko dní totiž sedel vo vyšetrovacej väzbe pre inú trestnú činnosť.

Polícia a kontrolné laboratórium civilnej obrany pátrali po dôkazoch vo Svite a v Stratenej pri Dobšinej. Obvinený Štefan K. však pre mužov zákona nie je neznámou firmou - jeho meno sa skloňovalo aj v súvislosti s prípadom vydierania bývalej poslankyne parlamentu Heleny Mezenskej.

Otvoriť galériu

V poslednom čase externe spolupracoval ako elektrotechnik s Výskumným ústavom chemických vlákien vo Svite, privyrábal si aj nakrúcaním videí a ozvučovaním. „Už niekoľko dní o pánovi Š. K., ktorý je naším externým spolupracovníkom, nemáme žiadne správy. Za jeho konanie a aktivity nemôžeme v žiadnom prípade zodpovedať,“ povedal pre Nový Čas riaditeľ výskumného ústavu.

Otvoriť galériu

Hľadáme dôkazové materiály a zabezpečujeme látky, ktoré by mohli byť potenciálne nebezpečné,“ prezradil jeden zo zasahujúcich policajtov, ktorý potvrdil, že Štefan je momentálne hospitalizovaný na väzenskej psychiatrii. Výhražné listy, ktoré koncom novembra vystrašili Slovensko, obsahovali stopové prvky rádioaktívneho amerícia 241. Pri jeho vdýchnutí hrozí ťažké poškodenie pľúc až smrť.

 

K tomuto prvku sa pritom dá dostať celkom jednoducho. Malé množstvo amerícia totiž obsahujú požiarne hlásiče v budovách. „Vyšetrovateľ obvinil Štefana K. (53) z Popradu za obzvlášť závažný zločin terorizmu a niektoré formy účasti na terorizme a za nedovolenú výrobu a držanie jadrových materiálov a rádioaktívnych látok,“ uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: Igor Ľudma

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Na archívnej snímke Maria Kirilenková a Alexander Ovečkin.
Foto
Bohémsky život Ovečkina, pred svadbou dostal kopačky: Prečo mu krachol vzťah so sexi tenistkou?
Soldiers in dress uniform marching in the parade
Veľká tragédia: Počas cvičenia v Nemecku zomrel mladý vojak († 21)
Z úspechu sa náramne tešila.
FotoVáš Tip
Historický úspech! Miroslava získala ako PRVÁ Slovenka medailu na MS v boxe: Keď som v ringu, mama sa bojí
Plytvanie potravinami je jedným z najzávažnejších problémov dnešnej doby.
Foto
Šokujúce! 37 % Slovákov vyhadzuje jedlo aspoň raz týždenne: Ako neplytvať potravinami?
Tomáš Taraba čelil vážnej diagnóze.
Minister Taraba odmieta kroky k ťažbe nerastných surovín: Ktorému regiónu by hrozila ekologická katastrofa?
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu.
List od veteránov izraelského letectva: Netanjahu ZÚRI! Čo ho tak vytočilo?
(ilustračná fotografia).
Budúca nemecká vláda má veľké plány: Ide o deportácie! TOTO plánujú
Prezident Peter Pellegrini
Aktualizované
KDH reaguje na zákon o covidovej amnestii: LIST pre prezidenta Pellegriniho!
Povedia slovenskú reprezentáciu na MS vo Švédsku Craig Ramsay (vpravo) alebo Vladimír Országh?
Foto
Trénerom vo Švédsku Országh alebo Ramsay: A čo bude po MS? Podľa osobností je voľba jasná
Na snímke splnomocnenec vlády pre prešetrenie pandémie Covid-19 Peter Kotlár (SNS).
Čo sa stane s pandemickou pracovnou skupinou okolo Kotlára? Toto navrhuje rezort zdravotníctva
Ivana a Marián Gáboríkovci
Foto
Aha, čo prezradila Ivana Gáborík: Majo má PROBLÉM! Bude musieť...
Americký prezident Donald Trump oznamuje zavedenie nových ciel.
EÚ pozastavila odvetné clá pre dovoz z USA: Ale aha, čo robí Čína!