Prinášame prehľad informácií, ktoré sú o podozrivom dosiaľ známe:
- Dvadsaťštyriročný Amri vystupoval pred úradmi pod niekoľkými rôznymi identitami. Podľa európskeho zatykača ich používal šesť, nemecké médiá hovoria až o ôsmich. Okrem tuniskej národnosti uvádzal tiež egyptskú či libanonskú.
- Podľa úradov je Amri 178 centimetrov vysoký a váži 75 kilogramov. Oči má hnedé a vlasy čierne.
- Nemecká polícia sa domnieva, že Amri je po berlínskom atentáte zranený. V stredu kvôli tomu prehľadala nemocnice v Berlíne a susednom Brandenbursku.
- V roku 2012 prišiel Amri z Tuniska do Talianska, v júli 2015 pricestoval do Nemecka, kde požiadal o azyl. Nemecké úrady žiadosť tento rok v júni zamietli. V júli bol Amri umiestnený do vyhostení väzby v Ravensburgu. Vzhľadom k chýbajúcim dokladom sa ho ale nepodarilo vyhostiť späť do vlasti a nemecké úrady mu do vyriešenia situácie umožnili v Nemecku zostať. Dokument o možnosti dočasného pobytu do vyhostenia vydaný úradom v západonemeckom Kleve sa našiel v kamióne, ktorým bol spáchaný útok na vianočný trh. Požadované dokumenty potrebné k vyhosteniu Tunisko údajne poslalo do Nemecka v stredu.
- Časť rodiny, ktorá žije v chudobnej provincii Kajruván na severe Tuniska, s Amrim údajne nebola v kontakte od roku 2010. Podľa denníka Bild s ním ale jeho tridsaťročný brat Valíd hovoril naposledy zhruba pred dvoma týždňami cez facebook.
- K pobytu bol Amri v Nemecku nahlásený v ubytovni pre žiadateľov o azyl v meste Emmerich am Rhein, ktorého kataster priamo susedí s Holandskom. Podľa ministra vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko sa ale od februára zdržiaval v Berlíne. Minister tiež povedal, že Amri bol vysoko mobilný, pretože sa často pohyboval po celom Nemecku. Nedávno krátko navštívil Porýnie.
- Nemecké úrady Amriho tento rok niekoľko mesiacov sledovali. Považovali ho za muža, ktorý môže predstavovať nebezpečenstvo. Tunisan bol v kontakte s radikálnym kazateľom Ahmadom Abdalazízem A., známym ako abú Vala, ktorého nemecká polícia zadržala v novembri a ktorého považuje za hlavného ideológa salafistickej scény v krajine.
- V novembri sa o Amriho zaujímalo protiteroristické stredisko GTAZ. V Berlíne ho úrady sledovali od marca do septembra. Podozrievali ho z prípravy lúpeže, ktorú si chcel údajne zaobstarať prostriedky na nákup zbrane. Dôkazy o príprave činu smerujúceho k ohrozeniu bezpečnosti štátu ale GTAZ nenašiel. V decembri sa Tunisan úradom stratil.
- Amri má aj kriminálnu minulosť. Podľa nemeckých médií v Berlíne predával drogy. Nie je jasné, či úrady v tejto súvislosti začali trestné konanie. V talianskom Palerme bol štyri roky zavretý kvôli podpáleniu školy. Talianske úrady majú údajne k dispozícii jeho odtlačky prstov. Podľa tuniských médií bol Amri v neprítomnosti vo vlasti odsúdený na päťročný trest odňatia slobody za lúpež.
- Za informácie vedúce k dolapeniu Amriho Nemecko ponúka odmenu 100.000 eur.