Predsedníctvo prinieslo Slovensku väčšiu viditeľnosť, bolo zreteľne zvýraznené na svetovej mape, spoznali ho vrcholní európski predstavitelia a dominovalo aj vo svetových médiách. Zároveň to bola skvelá príležitosť ukázať svoje schopnosti viesť Európsku úniu a prispieť k riešeniu mnohých ťažkostí, ktorými EÚ prechádza. Slovensko to dokázalo a jeho zásluhou sa podarilo uzavrieť viaceré dôležité otázky dohody.
Dobrým príkladom je ratifikácia Parížskej dohody o zmene klímy, podpis obchodnej dohody s Kanadou, uvedenie do činnosti Európskej hraničnej a pobrežnej stráže. Značný pokrok nastal aj v mnohých oblastiach týkajúcich sa podpory mladých ľudí, investícií, digitálneho trhu či boja proti daňovým únikom. Vrcholným podujatím bol neformálny samit lídrov dvadsiatich siedmich krajín EÚ 16. septembra v Bratislave.
Predsedníctvo bolo tiež príležitosťou priniesť viac Európy na Slovensko a priblížiť ľuďom, ako funguje EÚ. V Bratislave sa uskutočnili viaceré ministerské stretnutia a odborné konferencie, na ktorých vrcholní európski politici ako aj tisíce špičkových odborníkov diskutovali o tom, ako riešiť nezamestnanosť, dať viac príležitostí mladým ľuďom, pomôcť malým a stredným podnikom, vedcom či naplno využiť možnosti digitálnych technológií či energetickej únie.
Viac informácií o európskych témach nájdete na www.europa.sk.