Po tom, čo mal Okresný súd v Košiciach rovnaký názor, však Versače obrátil kabát a vyhlásil, že svoju staronovú kamarátku do basy nepošle. Využil na to medzeru v zákone, na ktorú upozornil ako prvý Nový Čas, a Mojsejovú si jednoducho vzal za ženu. Podarí sa tejto dvojici presvedčiť súd, že ich manželstvo nie je len fraška?
Cesta pred oltár sa u Mojsejovej a Versačeho začala netradične - na súde. Tam ju bývalý kamarát hnal za nesplatenú pôžičku 853 000 eur, čo však Nora odmietala. Okresný súd v Košiach dal začiatkom decembra za pravdu Versačemu a podnikateľku uznal za vinnú z obzvlášť závažného podvodu.
Odsúdil ju na desať rokov nepodmienečne s tým, že rozsudok nie je právoplatný. Kabrheľ, ktorý sa medzičasom s Norou zmieril, ohnivo „znovukamarátku“ obhajoval. „Nesúhlasím s rozsudkom, budem sa sťažovať a podniknem kroky, takto to nenechám,“ vyhlásil. Nový Čas zistil, že mu na to stačí vďaka medzere v zákone jednoduchá vec. „Príbuzná osoba môže podľa Trestného zákona odoprieť trestné stíhanie,“ vysvetlil renomovaný právnik Juraj Bizoň. Je možné, že Kabrheľ sa o tom informoval, pretože v sobotu si Mojsejovú skutočne vzal za ženu!
Vyjde im to?
Teraz má párik pred sebou dôležitú úlohu. „Musia presvedčiť súd, že ich manželstvo nie je formálne. To znamená, že by mali preukázať jeho funkčnosť svedkami, listami, esemeskami, prípadne fotografiami zo spoločne strávených manželských chvíľ,“ povedal Bizoň. V tejto veci už Nora podnikla isté kroky, na sociálnej sieti totiž zverejnila fotky z oslavy Kabrheľových narodenín. Aká je však šanca, že presvedčia súd? „Nedá sa predpovedať súdne rozhodnutie, na súde však platia dôkazy,“ dodal právnik. Podľa našich informácií bude v prípade Mojsejová - Versače rozhodovať aj košický sudca Ľuboš Vereš. Ten ju pred štyrmi rokmi oslobodil v prípade nadmerného odpočtu DPH, ale v decembri ju už posielal za mreže.
Noru by táto svadba mohla zachrániť
Juraj Bizoň, právnik - Dá sa s určitosťou povedať, že im tento manželský vzťah v konečnom rozhodovaní pomôže. Pretože odsúdiť niekomu manželku na dlhodobý trest odňatia slobody len preto, že sa stala manželkou až o trochu neskôr, by bolo neprimerane prísne - a v rozpore so zásadami pre ukladanie trestov. Podľa zásad, trest má mať čo najmenší vplyv na rodinu a blízke osoby páchateľa. K rozvodu môže dôjsť až vtedy, ak sa ich vzťahy opäť hlboko rozvrátia, manželstvo prestane plniť svoj účel a nebude šanca na nápravu. V praxi sa za vážny a trvalý rozvrat považuje čas odlúčenia aspoň 6 mesiacov.