V rozhovore pre ruský denník Izvestija vysvetlila, že za pripojenie Krymu k Rusku sa vyslovili samotní občania polostrova v referende, a dodala, že jeho pričlenenie k Ukrajine bolo len administratívnou záležitosťou zo sovietskych čias. Le Penová ďalej vyjadrila poľutovanie nad tým, že krymské referendum a jeho výsledok medzinárodné spoločenstvo a OSN neakceptovali.
Le Penová v rozhovore uviedla, že vždy vyzývala na pokojné riešenie ukrajinskej otázky. Podľa nej v danom prípade "má EÚ negatívny vplyv, keď vyostruje napätie a udržiava konflikt". Le Penová sa domnieva, že je nutné, aby sa začali rokovania aktérov konfliktu na východe Ukrajiny. Na to je však "potrebné prestať démonizovať tú-ktorú stranu sporu", upozornila.
Sankcie uvalené na Rusko aj v súvislosti s anektovaním Krymského polostrova považuje Le Penová za "nezmyselné".
"Sankcie sú v diplomacii pomerne hlúpou metódou," vyhlásila. Podľa nej by si všetky krajiny mali navzájom prejavovať rešpekt, viesť rokovania na báze rovnosti a prijímať kompromisné rozhodnutia prijateľné pre všetkých.
V tejto súvislosti Le Penová vyhlásila, že má v úmysle "poskytnúť Francúzsku nezávislosť od USA a NATO a obnoviť normálne vzťahy medzi Francúzskom a Ruskom, a to aj prostredníctvom zrušenia nespravodlivých a neúčinných sankcií. Môj cieľ spočíva v tom, že chcem Francúzsko urobiť slobodným, nezávislým a váženým (štátom)".
Prvé kolo prezidentských volieb sa vo Francúzsku uskutoční 23. apríla a Le Penová má reálne šance postúpiť z neho do rozhodujúceho druhého kola, ktoré sa uskutoční 7. mája.