Linda predstavuje turistom z celého sveta tie najväčšie slovenské špeciality. A tí ju za to zbožňujú. Po gastronomickom zážitku spomínajú cudzinci na našu kuchyňu ešte dlho. Pre Lindu bola gastronómia a dobré jedlo jej hobby už odjakživa a práci snov sa venuje už druhý rok.
"Prevažná väčšina turistov na našich 'food tours' pochádza z anglicky hovoriacich krajín. Jednoznačne vedú Briti, ktorých do Bratislavy privádza lacné letecké spojenie z Londýna, Edinburghu, Manchesteru. Potom sú to Američania, ktorí zvyčajne cestujú po celej Európe alebo napríklad len jej strednej a východnej časti," prezradila sprievodkyňa. "No najexotickejšími hosťami boli pre mňa jednoznačne dvojice zo Singapuru a Gibraltáru. Pochvaľovali si kuraciu paštétu," spomína.
Cudzinci v Bratislave majú možnosť po prvýkrát v živote ochutnať napríklad bryndzu, či slovenskú pálenku. No viac ako tieto zaujímavosti ich prekvapuje čosi úplne iné. "Niektorí sú 'vystresovaní' z paštéty, na ktorú nie sú zvyknutí, ale s cibuľkou navrchu ju milujú. Keď im poviem, že ochutnáme polievku z kyslej kapusty, tiež sú plní očakávaní, prekvapivo, to je asi najobľúbenejšie jedlo celkovo," opisuje Bratislavčanka chute turistov a dodáva: "Mimoriadne im chutia korbáčiky. No a v neposlednom rade ospevujú makové bratislavské rožky."
Linda začína gastronomickú turistiku chlebom a soľou a domácou čučoriedkovicou. Pri svojej práci zažila aj mnohé vtipné momenty: "Niektorí muži mi povedia, že omáčku k sviečkovej by vedeli piť ako džús. No a so sviečkovou súvisí aj najvtipnejší moment, kedy si chlapík začal omáčku natierať na knedľu a rukami ju jesť. Odvtedy všetkým zdôrazňujem čo a ako konzumujeme."