Dôvodom prerušenia pojednávania a jeho odročenia na neurčito bola ďalšia námietka zaujatosti, ktorú vzniesol obžalovaný voči sudkyni Ivete Willantovej.
Expolicajt, ktorý sa stal známym po zverejnení videa zo zákroku na Dolnozemskej ulici v Bratislave v roku 2014, v utorok pred sudkyňou uviedol, že musí opäť namietať jej zaujatosť, pretože ona v prvej svojej námietke zamlčala ich osobné stretnutie, ku ktorému malo dôjsť medzi rokmi 2005 až 2008. Podľa Tiefenbacha spolu venčili v tomto období jej psov na Legionárskej ulici a potom si sadli do jej súkromného auta mali rozhovor. Obžalovaný tvrdí, že v tom čase bola sudkyňa "veľmi milá a príjemná žena", v súčasnosti sa však jej správanie zmenilo. "Nezabezpečujete dôkazy, ktoré navrhujem a myslím si, že sa mi za niečo mstíte. Som nevinný a svoju nevinu dokážem v konaní, ktoré je procesné a zákonné,“ uviedol Tiefenbach, ktorý chce, aby jeho prípad prejednával súd mimo Bratislavského kraja.
Sudkyňa si podľa jej slov nepamätá na žiadne náhodné ani súkromné stretnutie s obžalovaným. "Všetko čo o tomto stretnutí tvrdíte, sú tak známe skutočnosti, že si ich môže o mne zistiť ktokoľvek," povedala v reakcii na jeho slová. Odmietla, že by niečo zamlčala vo svojej pôvodnej námietke, ktorú podala pre správanie sa obžalovaného na pojednávaní. Willantová vysvetlila, že podobne ako ďalší bratislavskí sudcovia, bývala s expolicajtom Ľubošom T. v častom služobnom kontakte. To, že nie je voči nemu nijako zaujatá ukazuje podľa nej aj fakt, že ho v minulosti prepustila z väzby. "Je mi jasné, že je to z vašej strany snaha o naťahovanie tohto procesu," skonštatovala. Ľuboš T. obštrukcie zo svojej strany odmietol.
Na pojednávaní mal byť vypočutý znalec a ďalší svedkovia. Tiefenbacha obvinili v roku 2014 po tom, ako sa na verejnosti objavilo video z cestnej kontroly na Dolnozemskej ulici v bratislavskej Petržalke z októbra 2014, počas ktorej sa mal k vodičke auta správať v rozpore so zákonom. Prokurátor podal obžalobu na bývalého policajta v máji 2015 pre obmedzovanie osobnej slobody a zneužítie právomoci verejného činiteľa. Pri týchto trestných činoch stanovuje trestný zákon trest odňatia slobody na tri až osem rokov pri obmedzovaní osobnej slobody a dva až päť rokov v prípade zneužívania právomoci verejného činiteľa. Vtedajšieho príslušníka pohotovostnej motorizovanej jednotky prepustili z Policajného zboru v decembri 2014.