Roman Šipoš tvrdí, že ako člen VSE Holdingu iba zobral na vedomie návrh Východoslovenskej distribučnej spoločnost a odporučil ho schváliť. „Ako člen Predstavenstva VSE Holding už som potom nemal žiadny dosah na cenové konanie, o výsledku konania som bol informovaný až po jeho skončení,“ uviedol Šipoš. Po kauze nárastu poplatkov za energie v piatok odstúpil z funkcie šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví aj Jozef Holjenčík.
Opozičné hnutie OĽaNO-NOVA vyzvalo na odvolanie nominantov koaličnej Slovenskej národnej strany a Smeru-SD v orgánoch energetických firiem. Koaličné spory včera v RTVS potvrdil aj podpredseda SNS Anton Hrnko. Tvrdí však, že krízou by to nenazýval: „Parlament je funkčný, v tomto zmysle kríza nie je. Je tam politické napätie, spor, ale beriem to za sučasť života.“
Hrnko si tiež nemyslí, že by mal predseda SNS Andrej Danko s premiérom Robertom Ficom osobný spor. „Skôr sú tam principiálne spôsoby, ktoré súviseli s Holjenčíkom.“ Hrnkovi sa nepáčilo, že šéf regulačného úradu nepredstúpil pred poslancov: „To, čo spravil Holjenčík, že neprišiel na rokovanie Národnej rady, bolo pohŕdanie parlamentom. Toto by sme si nemali dovoľovať.“
Koaličnú krízu nevidí ani podpredseda Smeru Robert Kaliňák. Tvrdí, že Smer, SNS a Most-Híd majú spoločný záujem na tom, aby sa ľuďom nezvyšovali ceny energií. Prípad zvýšenia cien elektriny, pre ktoré odchádza šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, skončí podľa predsedu koaličnej strany Most-Híd Bélu Bugára nakoniec na polícii. „Pokiaľ to orgány činné v trestnom konaní potvrdia, pán Holjenčík nebude mať ľahký život,“ povedal v TA3.