Zároveň vyvíja medzikontinentálne strely a tajne hromadí zásoby jadrového materiálu. India však okamžite poprela tieto obvinenia ako "úplne nepodložené". Hovorca pakistanského ministerstva zahraničných vecí Nafís Zakaríjá vyjadril obvinenia na štvrtkovej tlačovej konferencii v Islamabade, ale neposkytol dôkazy ani ďalšie podrobnosti.
Napätie medzi oboma juhoázijskými susedmi prudko stúplo v posledných mesiacoch vinou pretrvávajúceho násilia v himalájskom regióne Kašmír. Ten je rozdelený na indickú a pakistanskú zónu kontroly, ale oba štáty si nárokujú na celé jeho územie. Obe krajiny vlastniace jadrové zbrane viedli medzi sebou tri vojny, z nich dve práve o Kašmír. Zakaríjá takisto vyhlásil, že India pracuje na systéme medzikontinentálnych balistických striel, ako aj na protiraketovom systéme, čo môže viesť k strategickej nerovnováhe v regióne i mimo neho.
Okrem toho hovorca obvinil Indiu z financovania teroristických útokov na území Pakistanu a dodal, že Islamabad nedávno oboznámil s dokumentačným dôkazovým materiálom aj Spojené štáty. Indické ministerstvo zahraničných vecí odmietlo výroky Zakaríju ako nepodložené.
"Sú to úplne neopodstatnené tvrdenia. Takzvané tajné jadrové mesto je výplodom predstavivosti Pakistancov," povedal hovorca indického ministerstva zahraničných vecí Vikas Svarup. "India koná vždy v súlade so svojimi medzinárodnými záväzkami," dodal. Pakistan sa oficiálne stal veľmocou vlastniacou jadrové zbrane v roku 1998, keď uskutočnil nukleárne skúšky v reakcii na testy podniknuté Indiou. Testy indických jadrových zbraní vyšli prvýkrát najavo v roku 1974.