Ako ďalej informoval Žiga na svojom Facebooku, rokovali na základe spoločného memoranda, ktoré predpokladá, že sa budú pravidelne informovať o situácii a dianí v podniku.
"Za vládu môžem potvrdiť, že naďalej platí prísľub, že vláda bude súčasťou rokovaní o predaji oceliarní. Budeme chrániť strategické záujmy Slovenska a košického regiónu a trváme na tom, aby sa v Košiciach, bez ohľadu na vlastníka, udržala zamestnanosť a zostala výroba ocele," doplnil Žiga.
Podľa medializovaných informácií americkí majitelia košických železiarní a čínska He Steel Group podpísali 26. januára 2017 v Pittsburghu memorandum o porozumení. "K tejto téme sa nebudem vyjadrovať," uviedol hovorca košického U. S. Steelu Ján Bača.
Medzi medializovanými záujemcami o kúpu bola napríklad aj česká spoločnosť Moravia Steel, za ktorou stoja slovenskí milionári na čele s Tomášom Chrenekom. Favoritom však bola práve He Steel, ktorá mala za akcie košickej továrne ponúkať až 1,4 miliardy eur.
Prípadnému novému vlastníkovi košických železiarní musí podľa Žigu záležať nielen na fungovaní závodu, ale aj na ľuďoch, ktorí v ňom pracujú. "Ak zmena vlastníka bude témou dňa, bude sa vláda a ministerstvo hospodárstva rozprávať s prípadnými novými vlastníkmi o tom, ako chcú Košičanov a mesto Košice zahrnúť do svojej akvizície," dodal Žiga 1. februára.