Polícia v Malajzii sa pre Reuters vyjadrila, že neidentifikovaný Severokórejčan zomrel v pondelok počas prevozu z medzinárodného letiska v Kuala Lumpure do jednej z okolitých nemocníc. Okresný policajný veliteľ Abdul Aziz Ali uviedol, že totožnosť muža nebola overená. "Nepoznáme jeho identitu," vyhlásil. Nemenovaný zamestnanec nemocnice v meste Putrajaya však uviedol, že zosnulý Kórejčan sa narodil v roku 1970 a jeho priezvisko bolo Kim.
Juhokórejská káblová televízia Čosun, citujúc viaceré juhokórejské vládne zdroje, vo svojom vysielaní priniesla správu, že Kima na letisku v Kuala Lumpure otrávili dve ženy, ktoré boli údajne severokórejskými agentkami. Ženy Kimovi vpichli do tela neznámu látku a ihneď nasadli do taxíka. Momentálne sú na úteku. Zdroj z juhokórejskej vlády, na ktorý sa vo svojom spravodajstve odvoláva agentúra Reuters, nebol schopný poskytnúť o tomto prípade bližšie informácie. Juhokórejské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že správy o Kimovej smrti nemôže potvrdiť. Stanovisko od juhokórejských tajných služieb sa Reuters nepodarilo získať.
Kim Čong-nam žil v posledných rokoch v zahraničí - najmä v Macau, osobitnej administratívnej oblasti Čínskej ľudovej republiky. V roku 2001 ho zadržali na letisku v Japonsku, keď cestoval na falošný pas. Tvrdil vtedy, že chcel navštíviť tokijský Disneyland. Kim Čong-nam je najstarším synom bývalého severokorejského diktátora Kim Čong-ila. Narodil sa v roku 1970 z jeho vzťahu s herečkou Sung He-rim.
Kim Čong-nam bol v rokoch 1998-2001 považovaný za nástupcu svojho otca. Predpokladá sa, že práve po incidente s falošným pasom jeho otec prehodnotil toto možné nástupníctvo. Jeho favoritom sa stal Kim Čong-namov nevlastný brat Kim Čong-un. Kim Čong-nam, ktorý bol známy ako prívrženec reforiem v KĽDR, vystupoval aj proti dynastickému nástupníctvu v KĽDR.
Ak sa správy o smrti Kim Čong-nama potvrdia, pôjde o najvýznamnejšiu udalosť tohto druhu od popravy strýka severokórejského vodcu Čang Song-tcheka. Toho dal Kim Čong-un popraviť za prozápadný a nemravný život.