"To je oficiálna parlamentná tlač. Podali sme to takýmto spôsobom do podateľne Národnej rady (NR) SR," upozornil Matovič. Tvrdí, že dôvodová správa na odvolanie premiéra má 19 strán a materiál, ktorý ukazoval v pléne, je jej súčasťou. "Nikde v zákone nie je napísané, že príloha má mať veľkosť A4, alebo že dôvodová správa má mať veľkosť A4. Urobil som všetko tak, ako to odo mňa vyžaduje zákon. Dal som to ako oficiálnu prílohu. Našli sme cestičku, ako obísť chorý rokovací poriadok Andreja Danka," zdôvodnil svoje správanie Matovič.
Upozornil tiež na to, že túto prílohu mali všetci poslanci rozdanú na stoloch v laviciach. "Prečo by som to nemohol ľuďom ukázať?" pýtal sa Matovič.
Zároveň je presvedčený, že neporušil rokovací poriadok tak, ako tvrdí predseda parlamentu Andrej Danko (SNS), ktorý prerušil rokovanie mimoriadnej schôdze. "Ak by som to urobil aj vo štvrtok, tak zrejme znova by sa stalo to isté," načrtol Matovič, ako bude pravdepodobne postupovať vo štvrtok (16.2.), keď bude schôdza venovaná odvolávaniu premiéra pokračovať opäť.
Opozičný poslanec hnutia Sme rodina Milan Krajniak je z aktuálnej situácie podľa vlastných slov absolútne znechutený. Matovič ako predkladateľ vniesol podľa neho do rokovacej sály obrázky a dobre vedel, že za to bude potrestaný. "Rokovací poriadok je hlúpy, ale všetci vieme, že platí. Tak keď vieme, že tento hlúpy rokovací poriadok platí, tak buď to chceme prerokovať, alebo nechceme," zdôraznil Krajniak. Buď sa podľa neho robí divadlo, alebo sa chcú predložiť nejaké argumenty.
Opozičná strana SaS reagovala, že klub poslancov strany je pripravený rokovať odborne a "rozprávať o tom, prečo dostali občania Slovenskej republiky obrovské účty za energie a kto je za to zodpovedný". "Je nám ľúto, že dnes nám nebolo umožnené odborne diskutovať, nevidíme však dôvod vstupovať do osobného sporu o výklade rokovacieho poriadku," uviedla strana v dnešnom stanovisku. Liberáli sú tak pripravení vo štvrtok na pokračovaní mimoriadnej schôdze ďalej pokračovať v konštruktívnej diskusii. "Je pre nás najdôležitejšie vyriešiť nenormálnu situáciu, v ktorej sa vďaka nenásytnosti súčasnej vlády ocitli občania a zabrániť tomu, aby sa takéto niečo kedykoľvek v budúcnosti opakovalo," dodala SaS.
Podľa poslanca vládneho Smeru-SD Dušana Jarjabka sa predseda parlamentu zachoval správne. "Rokovací poriadok platí, bol prijatý ako zákon," dodal. Opísal, že aj na grémiu sa viedla veľká debata o tom, čo vlastne je príloha predloženého návrhu. Rozhodnutie predsedu parlamentu však podľa neho schválili koaliční poslanci. "Na grémiu podpredseda Béla Bugár (Most-Híd) povedal, že keby viedol schôdzu on, rozhodol by takým istým spôsobom," dodal Jarjabek.
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD), ktorý bol tiež na schôdzi prítomný, zhodnotil, že v danej situácii sa asi nikto necítil príjemne. "Nemyslím si, že toto patrí do Národnej rady, treba si nájsť vzťah jeden k druhému a rešpektovať sa vzájomne," priblížil. Celkovo by tak podľa neho bolo dobré, keby existovala väčšia veľkorysosť a slušnosť, predovšetkým aj v Národnej rade.