V americkej púšti uskutočnili niekoľko vedeckých štúdií. Simulovaná marťanská misia na výskumnej stanici v Utahu trvala tri týždne. Piati vedci z celého sveta, ktorým šéfovala Michaela, sa mohli pohybovať len v skafandroch. Celý čas jedli len konzervy, no v neštandardných podmienkach dopestovali aj čerstvú zeleninu. „Podarilo sa nám vypestovať maličké lístočky špenátu, ktoré sme si dali posledný večer na večeru,“ tešila sa.
Okrem toho skúmali niekoľko ďalších projektov. „Testovali sme betaglukán a kolostrum v marťanských podmienkach, skúšali sme 3D tlačenie tehál s použitím marťanskej pôdy, v skleníku sme vypestovali 10 druhov byliniek, na pestovanie kukurice sme použili zrniečka určené na popkorn.“ Pochválila sa i tým, že na misii zažili množstvo problémov.
„Nefungovala toaleta, potom prišli snehové búrky. Veterná smršť nám pokazila niekoľko častí stanice a prívod na vodu. Do konca misie sme sa neumývali alebo málo varili. Pokazili sa aj kolesá áut, ktoré sme museli opravovať v skafandroch,“ uzavrela Michaela.