Ako vo štvrtok informoval portál France Info, americkej Ústrednej spravodajskej službe (CIA) sa podarilo získať i fotografiu mŕtveho tela. V spolupráci s francúzskymi úradmi jeho totožnosť potvrdili aj testy DNA.
Kassim bol pre Francúzsko i USA jedným z prioritných terčov ich útokov v Iraku. Členom IS sa Kassim stal v roku 2012. Vždy bol veľmi aktívny na sociálnych sieťach - hovorilo sa o ňom, že nových členov IS verboval prostredníctvom sociálnych sietí, napríklad prostredníctvom komunikačnej aplikácie Telegram.
Nových sympatizantov Islamského štátu sa snažil tiež naviesť na páchanie teroristických útokov na francúzskom území.
Priznal sa tak k zodpovednosti za viacero atentátov - napríklad k vražde kňaza Jacqua Hamela spáchanej vlani v júli priamo v kostole v meste Saint-Étienne-du-Rouvray.
Podozrivý je aj z toho, že stál za vraždou dvojice policajtov v meste Magnanville, ako i za viacerými plánmi útokov, ktoré sa francúzskej tajnej službe a polícii podarilo odhaliť a včas prekaziť.
Spravodajská stanica RTL v tejto súvislosti spomenula opustené auto s plynovými fľašami, ktoré sa našlo zaparkované neďaleko katedrály Notre Dame v centre Paríža.
Vlani v novembri sa na internete objavilo interview výskumníka z Univerzity Georgea Washingtona s Kassimom, v ktorom sa priznáva k veľkej nenávisti voči Francúzsku. "Násilie nevychádza od nás. To Francúzsko a Spojené štáty začali na nás útočiť. Keď prestanú, prestaneme aj my," uviedol vtedy Kassim.
Kassim mal 29 rokov, pochádzal z francúzskeho mesta Roanne a do svojej radikalizácie pracoval ako sociálny pracovník.