Prokuratúre sa pred súdom nepodarilo preukázať, že obžalovaný spáchal sexuálne útoky. Proti rozsudku sa na mieste odvolala. Verdikt nie je právoplatný a prípad sa tak dostane pred odvolací bratislavský Krajský súd. Samosudca Ivan Alman konštatoval rozsiahle nedostatky v práci orgánov činných v trestnom konaní. Vinu Macka nedokázali na súde jednoznačne potvrdiť žiadnym dôkazom. Prokuratúra postavila obžalobu na výpovedi šiestich napadnutých žien a priznaní obžalovaného, ktoré urobil počas vyšetrovania. Pred súdom však spáchanie útokov poprel.
Za podstatné považoval sudca závery znalcov, ktorí u Macka nezistili žiadnu sexuálnu deviáciu ani úchylku. Zároveň však skonštatovali, že takéhoto konania sa mohol dopustiť len človek, ktorý trpí sexuálnou úchylkou a deviáciou. Na dva z piatich žalovaných sexuálnych útokov mal Macko alibi, ktoré sa prokuratúre nepodarilo pred samosudcom spochybniť. Sudca upozornil aj na rozpory vo výpovediach napadnutých žien, ktoré popisovali útočníka rôzne. Pri vykonaných rekogníciách (znovuspoznávaniach) označila Macka na 100 percent iba jedna z nich. „Obžalovaný mal v čase skutkov úplne iný výzor, ako popisovali poškodené,“ skonštatoval sudca Alman. Vylúčil, že by si napadnuté ženy aj napriek šoku nezapamätali výrazné čierne fúzy a hipsterskú briadku, ktorú nosil.
Sudca polícii a prokuratúre vytkol, že svojou nečinnosťou znehodnotili jediný priamy usvedčujúci dôkaz z miesta činu – vzorky moču a fekálií. Uspokojili sa s vyjadrením Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru, že nevykonáva vyhodnocovanie DNA z takýchto biologických stôp. Podľa Almana však iné ústavy, inštitúcie a znalci boli schopné DNA vyhodnotiť.
Prokurátor nechcel pre médiá komentovať rozsudok ani jeho slovné odôvodnenie. Počas záverečnej reči žiadal uznať Macka vinným zo všetkých piatich bodov obžaloby a uložiť mu trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na spodnej hranici zákonnej sadzby. Zároveň pre neho navrhol ochranné sexuologické liečenie ambulantnou formou.
Martin Macko je spokojný len čiastočne
„Čiastočne som spokojný, ale som naštvaný a doživotne poznačený z toho, čo sa tu deje. To nie je normálne,“ reagoval neprávoplatne oslobodený Macko. Počas záverečnej reči uviedol, že sa od začiatku cítil byť nevinný a že je "znechutený" z orgánov činných v trestnom konaní a práce prokurátora.
Proces s Mackom sledoval z lavice určenej pre verejnosť jeho otec Pavel Macko, ktorý je prvým zástupcom náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR. Celý prípad vníma ako „dopredu pripravený a organizovaný útok“ na jeho osobu a jeho rodinu. Uviedol to novinárom po pojednávaní. „V Určitá úľava tu je, že súd ho oslobodil, to sme predpokladali, avšak vzhľadom na to, že tento útok si myslím bol organizovaný dopredu, neviem kto za ním je, a neviem či bude pokračovať a akou formou. Mám strach o bezpečnosť svojej rodiny a budem trvať na tom a vyzývam policajného prezidenta, aby začal vyšetrovať nezákonný postup policajtov v tomto prípade,“ povedal Macko. Generálporučík zároveň oznámil, že zvažuje podanie trestného oznámenia na prokurátora, a to z dôvodu veľkého rozsahu nezákonností v prípade. Odvolanie podľa neho prokurátor podal, aby zakryl nezákonný postup polície a vyvinil sa. Macko však určite podá trestné oznámenie na vyšetrovateľa, ktorý pri rekognícii nariadil ostrihať bradu jeho synovi, po čom ho napadnutá žena spoznala. Sudca v odôvodnení rozsudku uviedol, že tento postup polície bol v poriadku a zákonný.
Páchateľ útokov, ktoré sa odohrali v Bratislave v roku 2015, pristupoval k ženám zväčša zozadu a natieral ich fekáliami, prípadne na ne močil. Martina M. zadržali 23. novembra 2015 na zástavke električky v bratislavskej Karlovej Vsi. Pri zadržaní bol zašpinený od fekálií a pod vplyvom alkoholu. Prokurátor ho obžaloval z trestného činu pokračujúceho výtržníctva v piatich prípadoch útokov. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.