Falošné svadby ročne uzatvárajú v Schengene stovky párov ročne. Dokazovanie, že ide o fingované manželstva, je zložité. Niektoré nevesty sa učia meno nastávajúceho manžela až tesne pred obradom. Vyskytli sa aj prípady, že svojho ženícha videli prvý raz až v obradnej miestnosti.
Polícia pred niekoľkými dňami zverejnila manželstvo Ivety T. (41) z Prešovského kraja, ktorá v Škótsku uzatvorila manželstvo s Syedom A. (29) z Pakistanu. Za sobáš mala dostať 2300 libier. Do manželstva mala vstúpiť s vedomím, že sa uzatvára pre získanie trvalého pobytu ženícha v Škótsku, alebo v inom členskom štáte Európskej únie. Ivete v prípade dokázania viny hrozí trest na dva až osem rokov.
Z prevádzačstva vlani obvinili päť ľudí vo veku od 41 do 54 rokov. Partia získavala nevesty pre ženíchov zo Srbska. Na Slovensku vybavovali potrebné doklady a povolenia na sobáš v zahraničí. Potom nevesty, ktoré boli najmä z Liptova a zo Zvolena vycestovali za ženíchmi do Srbska a tam, za 3500 eur uzatvárali sobáše. Krátko po svadbe manželia cestovali do Nemecka a tam žiadali o povolenie na pobyt.
2014 - Na severe Anglicka objavili tehotnú Slovenku, ktorú gang vylákal do Veľkej Británie a prinútil vydať sa. Dieťa, ktoré svojmu manželovi porodí, zvyšuje jej predajnú cenu a môže dosiahnuť až 15-tisíc libier.
2013 - Za fingované sobáše s Pakistancami si vo Veľkej Británii dávali platiť ženy z okolia Michaloviec. Za obrad dostávali od 250 do tritisíc libier. Medzinárodnému 17-člennému gangu, ktorý falošné sobáše organizoval so zámerom legalizovať pobyt Pakistancov vo Veľkej Británii, sudca vymeral spolu 27 rokov väzenia.