V rozhovore pre agentúru Reuters Darmanovič ďalej povedal, že získal "stopercentné" záruky, že americký Senát vysloví úsiliu Čiernej Hory o členstvo v NATO podporu.
Niektorí čiernohorskí predstavitelia majú totiž obavy, že americký prezident Donald Trump by sa mohol postaviť proti členstvu Čiernej Hory v NATO, pretože opakovane vyslovil želanie zlepšovať vzťahy s Ruskom, ktoré je proti rozširovaniu aliancie na Balkáne. "Chápeme, že prezident Trump sa usiluje o niektoré zmeny vo vzťahoch s Ruskom, a to najmä v boji proti terorizmu, avšak zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by pre to chcel obetovať základné bezpečnostné záujmy USA," povedal Darmanovič, ktorý v rokoch 2010-16 pôsobil ako veľvyslanec v Spojených štátoch.
Iba niekoľko hodín pred parlamentnými voľbami konanými 16. októbra 2016 zadržali v Čiernej Hore skupinu podozrivých - zväčša Srbov, ktorá mala podľa tamojšej prokuratúry v úmysle vyvolať násilnosti a zavraždiť premiéra Mila Djukanoviča. Pokus o štátny prevrat mali podľa neskorších vyjadrení orgánov činných v trestnom konaní organizovať dvaja občania Ruskej federácie. Moskva však akúkoľvek účasť na údajnom pokuse o puč poprela.